Powłoka ochronna do opon – czyli jak zabezpieczyć opony przed uszkodzeniem

Osoby posiadające samochód osobowy powinny starać się na bieżąco dbać o jego estetykę, ponieważ gwarantuje to wieloletnie użytkowanie pojazdu. Na szczególną uwagę zasługuje ogumienie, które jako jedyne ma bezpośredni kontakt z podłożem. Idealnym preparatem do jego zabezpieczenia przed uszkodzeniem jest specjalna powłoka ochronna do opon, dostępna w licznych sklepach internetowych. Charakteryzuje się ona tym, że jest wyjątkowo łatwa w aplikacji, a na dodatek bardzo wydajna i skuteczna.

Czyszczenie i mycie nie wystarczy

Powłoka ochronna przeznaczona do opon występuje najczęściej w postaci sprayu, którym należy dokładnie i obficie spryskać gumową powierzchnię, a następnie usunąć nadmiar preparatu za pomocą delikatnej szmatki z mikrofibry albo miękkiej gąbki. Taki środek doskonale zabezpiecza opony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a także w znacznym stopniu minimalizuje ich zużycie wskutek codziennej eksploatacji. Oprócz zapewniania im maksymalnej trwałości sprawia, że są bardziej odporne na osadzanie się kurzu i różnego rodzaju zanieczyszczeń, co ułatwia później ich czyszczenie.

Inne korzyści wynikające z zastosowania powłoki to: nadanie ogumieniu intensywnego ciemnego koloru, efektowne nabłyszczenie powierzchni i wypełnienie nieestetycznych mikropęknięć oraz zarysowań. Dodajmy, że omawiany preparat wykazuje również silne działanie hydrofobowe. Dodatkowo zaleca się użycie odrębnej powłoki do felg, która zauważalnie ograniczy przywieranie do nich pyłu hamulcowego. Oba opisane powyżej produkty kupimy m.in. w tym specjalistycznym sklepie: https://carmann.pl/pl/c/Powloki/4.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + 2 =