Czym się kierować przy zakupie butów dla dziecka?

Zakup butów dziecięcych to często prawdziwe wyzwanie dla rodziców. W końcu chodzi nie tylko o to, by buty odpowiadały pod względem estetycznym dziecku. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie obuwia i jego dobra jakość. Z tego powodu rodzice nie do końca wiedzą, które buty będą najlepsze dla ich pociechy. W wyborze odpowiedniego obuwia może pomóc strona https://sneakerpeeker.pl/pol_m_DZIECKO_BUTY-DZIECIECE-193.html.

Jak dobrać buty dla dziecka?

Podczas doboru obuwia względy estetyczne nie są tak ważne, jak inne parametry. Dzieci powinny nosić elastyczne i sprężyste podeszwy, które mają tendencję do uginania się w miejscach stawów. Warto wybierać podeszwy o właściwościach antypoślizgowych, które zabezpieczają przed poślizgnięciem się na deszczu czy lodzie.

W przypadku maluchów obuwie musi być solidnie wykonane z naturalnej skóry lub dobrego gatunku materiału tekstylnego. Buty powinny być przepuszczalne, a także mieć zdolność do pochłaniania potu, co zapobiega rozwojowi grzybicy. Dziecięce obuwie ma być lekkie, dopasowane do kształtu stopy i najlepiej, jeśli posiada zaokrąglony nosek. Rodzice mogą znaleźć idealne buty na stronie – https://sneakerpeeker.pl/.

Jakiej wielkości buty wybierać?

Nie kupujemy butów dziecięcych w zbyt dużych rozmiarach by starczyły „na zapas”. Nogę dziecka należy mierzyć co 1-2 miesiące i na tej podstawie dobierać rozmiar butów. Obuwie powinno być jedynie o 10 milimetrów większe od rozmiaru stopy, która stale rośnie – zapewnia to dziecku odpowiedni poziom wygody podczas chodzenia. Nie zakładamy dziecku zbyt ciasnych butów – są nie tylko niewygodne, ale mogą również powodować deformacje stopy.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia + 8 =