Czym tak naprawdę różni się ksero od skanowania?

Drukarnia to miejsce, w którym można wykonać kserokopie lub skanowanie. Są to usługi bardzo często wymagane przez naszych klientów. Drukarnia zajmuje się drukiem, ale także skanowaniem dokumentów, rysunków i obrazów.

Ksero – co to jest?

Ksero to proces powielania dokumentu bezpośrednio na papierze. W większości przypadków jest to kopia tylko jednej strony dokumentu. Ksero jest szybszym i tańszym sposobem powielania dokumentu niż skanowanie.

Ksero i skanowanie – co to takiego?

Ksero i skanowanie to dwa sposoby na pozyskanie dokumentu elektronicznego. Ksero najczęściej kojarzy się z wydrukiem kolorowym, wywołującym wrażenie jakości papierowej. Jest to dobry sposób na drukowanie ścisłości tekstu i grafiki oraz odwzorowanie koloru zawartego na stronie WWW. Skanowanie natomiast polega na utworzeniu pliku tekstowego, który przechwycony jest przez program do obsługi e-dokumentów.

W jaki sposób rozróżniamy ksero od skanowania?

Ksero to metoda druku, która pozwala na wydrukowanie zdjęć oraz dokumentów. Kserokopie są najtańsze i najprostsze w utrzymaniu. Wystarczy tylko papier oraz drukarka. Co więcej, ksero jest tańsze od skanowania. Skanowanie to metoda druku wykorzystująca fotokopiarki wraz ze specjalnym programem do przeprowadzenia skanu i dalszej obróbki efektów. Skanowanie pozwala na udostępnianie dokumentów osobom postronnym lub ich archiwizację. 

Pozbawione ułamków procentowych, a także mało wymagającego sprzętu jest ksero Gdańsk to miasto, gdzie istnieje wiele tego typu punktów. Przede wszystkim wymaga tylko drukarki i papieru. Skanujemy za pomocą aplikacji na komputerze lub smartfonie – potrzebujemy więc szybkiego internetu oraz odpowiedniego oprogramowania.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 2 =