Fotowoltaika – czym jest i jak może się przysłużyć posiadaczom takiego rozwiązania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotowoltaika (energia słoneczna) to technologia wytwarzania energii elektrycznej ze światła. Składa się z elektronicznego półprzewodnika, zwykle krzemu, i ogniwa fotowoltaicznego, które przekształca światło bezpośrednio w energię elektryczną.

Fotowoltaika istnieje od lat 50-tych, ale dopiero w ostatnich latach stała się ekonomicznie wykonalna. Technologia postępuje szybko i jest cały czas ulepszana.

System fotowoltaiczny (PV) przekształca światło bezpośrednio w energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania domu lub firmy albo odsprzedać do sieci energetycznej. Energia elektryczna wytwarzana przez panele słoneczne jest czysta i wolna od emisji gazów cieplarnianych, co czyni ją jedną z najbardziej przyjaznych środowisku metod wytwarzania energii.

Zalety korzystania zastosowania paneli fotowoltaicznych

a) Energia słoneczna jest odnawialna – nigdy się nie wyczerpie, ponieważ jest zasilana przez słońce!

b) Jest czysta – brak emisji gazów cieplarnianych przy produkcji lub użytkowaniu paneli słonecznych oznacza mniej zanieczyszczeń w naszej atmosferze niż paliwa kopalne wytwarzane u ich źródła, podczas transportu i w miejscu użytkowania.

c) Brak zanieczyszczeń – podczas spalania węgla lub ropy nie powstaje dym ani popiół – oba te źródła energii zanieczyszczają nasze środowisko dwutlenkiem węgla i innymi szkodliwymi produktami ubocznymi.

Jeżeli zależy nam zakupie takiego rozwiązania do domu jak fotowoltaika Radom dysponuje licznymi firmami, które specjalizują się w ich sprzedaży oraz montażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zobaczyć na Teneryfie
Co zobaczyć na Teneryfie
Teneryfa to jedna z siedmiu głównych wysp wchodzących w skład wysp Kanaryjskich. Wyspy te należą do Hiszpanii, więc region ten […]
Jak zaaranżować wnętrze świetlicy dla dzieci?
Jak zaaranżować wnętrze świetlicy dla dzieci?
Świetlica dla dzieci powinna być odpowiednio zaprojektowana. W taki sposób, aby nie tylko zapewniać odpowiednią rozrywkę uczestnikom zajęć, ale przede […]
Jak wytwarzane są leki?
Jak wytwarzane są leki?
Leki oraz inne farmaceutyki wytwarza się w pomieszczeniach czystych. Kontrolowane są w nich parametry, takie jak wilgotność powietrza, temperatura oraz […]