Jak nauczyć się swobodnie rozmawiać w języku obcym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O tym, że języki obce warto znać nie trzeba nikogo przekonywać. Ich znajomość w dzisiejszych czasach to niejako podstawa, która wpływa na naszą pozycję na rynku pracy, ale pozwala także na swobodne podróżowanie po świecie. Jak nauczyć się języka obcego?

Teoria a praktyka

Obowiązkowa edukacja w naszym dotyczy także nauki języków obcych. Główny problem polega jednak na tym, że nie uczy się dzieci i młodzieży umiejętności swobodnej konwersacji. Kładzie się spory nacisk na pogłębioną gramatykę która jest ważna, ale nie najważniejsza. To, czy użyjemy czasu Past Perfect czy Past Perfect Continous (w przypadku języka angielskiego) nie jest aż tak istotne.

Ważne, aby nasz rozmówca nas zrozumiał. Tego niestety szkoły podstawowe i ponadpodstawowe nie uczą, co przekłada się na to, że uczeń który przez 12 lat swojego życia uczył się danego języka, prawdopodobnie nie będzie w stanie nawiązać w nim swobodnej rozmowy. Tego zaś uczy szkoła angielskiego w Katowicach.

Kontakt z żywym językiem

Jednym z najlepszych sposobów opanowania danego języka obcego jest codzienne z nim obcowanie (telewizja, muzyka, prasa). Chcąc nauczyć się swobodnego komunikowania w danym języku trzeba zacząć go używać. To podejście jest doskonale znane dobrym szkołom językowym, które dbają o to, aby w swoim gronie pedagogicznym mieć osoby zwane native speaker’ami. Kto to taki? Osoba wywodząca się z kraju, w którym danym językiem się wkłada. Przykładowo, w przypadku języka angielskiego może to być ktoś z UK, USA, Irlandii czy Australii.

Dzięki temu uczniowie mają możliwość obcowania z żywym językiem i akcentem. Jak znaleźć odpowiednią szkołę językową? Można popytać wśród znajomych albo posiłkować się opiniami bezstronnych osób zamieszczonych w Internecie. Nauka języka niemieckiego w Katowicach jest dość popularna i łatwo dostępna. Zanim zdecydujemy się na daną szkołę warto sprawdzić ich zaplecze pedagogiczne oraz zapoznać się z opiniami innych uczniów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aksamitna i pyszna kawa – z chłodziarką do mleka
Aksamitna i pyszna kawa – z chłodziarką do mleka
Nie tylko sam ekspres jest odpowiedzialny za jakość wytwarzanych trunków. Równie istotne są akcesoria i elementy dodatkowe, które pomogą Ci […]
Jakie oświetlenie zamontować w łazience?
Jakie oświetlenie zamontować w łazience?
W dzisiejszych czasach, gdzie rynek oświetleniowy proponuje nam bardzo dużą ilość rozwiązań, wybór oświetlenia do łazienki nie powinien stanowić dla […]
Czym są systemy przeładunkowe i jak wpływają na pracę magazynu?
Czym są systemy przeładunkowe i jak wpływają na pracę magazynu?
Współcześnie w niemal każdym profesjonalnym magazynie, hurtowni oraz centrum logistycznym wykorzystuje się mniej lub bardziej zaawansowany system przeładunkowy. To nic […]