Garnitur chłopięcy – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Podczas eleganckich uroczystości, takich jak śluby i komunie, niezbędne jest odpowiednie ubranie. Bez względu na wiek mężczyzny – najlepszy wyborem będzie garnitur. Nawet, jeśli mały dżentelmen ma dopiero kilka lat. Nieco bardziej problematyczne jest jednak dobranie właściwego rozmiaru. Jak się do tego zabrać?

Luźniejszy czy dobrze dopasowany?

W przypadku dorosłych mężczyzn, garnitur musi być dobrze dopasowany, aby prezentował się elegancko i gustownie. Z chłopcami sprawa wygląda nieco inaczej. Kupno dopasowanego garnituru może spowodować, że chłopiec będzie miał go na sobie tylko raz – szybko z niego wyrośnie i już po kilku miesiącach pewnie okaże się, że jest za krótki lub za ciasny. Kilkuletni malcy są też bardzo energiczni i warto, żeby strój nie krępował im ruchów. Nasza rada? Najlepiej, żeby garnitur był luźniejszy (ale nie zbyt obszerny), co zagwarantuje maksymalny komfort i sprawi, że będzie mógł być używany nieco dłużej.

Sprawdź wymiary, nie sugeruj się rozmiarówką

Jeśli kupujesz garnitur w sklepie, masz nieco ułatwione zadanie, widzisz bowiem jak dziecko w nim wygląda jeszcze przed zakupem. W sytuacji, gdy zamierzasz zamówić garnitur przez internet, może być to nieco trudniejsze. Najważniejsza zasada: nie sugeruj się rozmiarówką, każdy sklep posiada nieco inną. Ważniejsze są wymiary odzieży. Kupując np. garnitur chłopięcy 152, należy wcześniej zmierzyć posiadane już przez dziecko ubrania i sprawdzić m.in. długość rękawów i nogawek (od strony wewnętrznej i zewnętrznej) czy obwód w pasie. Jeśli są dobrze dopasowane, dodaj do tego ok. 1-2 cm, a wtedy garnitur będzie idealnie dobrany.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × pięć =