Jak chronić się przed insektami w letnie noce?

Owady potrafią być prawdziwą zmorą. Szczególnie latem, kiedy na zewnątrz robi się nieco cieplej, a my otwieramy okna i drzwi, poniekąd “zapraszając” je do siebie. Jak skutecznie zniechęcić owady do zagoszczenia w naszych domach? Najprostszą formą zabezpieczenia się przed niechcianymi intruzami są domowe sposoby. Większość nielubianych przez owady produktów każdy z nas znajdzie w swojej własnej kuchni. Nieproszeni goście nie przepadają przykładowo za zapachem czosnku czy ostrej papryki. Oprócz tego szczególnie uciążliwe nocną porą komary nie lubią woni cynamonu czy goździków. Sprawdzą się również kocimiętka, bazylia, a także mięta czy pelargonia.

Owadom wstęp surowo wzbroniony!

Oprócz wymienionych powyżej sposobów domowych można sięgnąć po środki chemiczne. Tutaj idealnym rozwiązaniem będzie przykładowo WD-40. Spora część osób decyduje się również na zastawianie swojego rodzaju pułapek na owady, wabiąc je w jedno miejsce w swoim domu i tam eliminując.

Sprawdzonym sposobem na walkę z owadami w naszych domach jest również moskitiera na okno. Taka moskitiera jest niezwykle prosta w montażu. Ponadto, zakładając ją, z pewnością nie uszkodzimy okna. Należy pamiętać jednak, iż wybór odpowiedniej moskitiery może mieć niezwykle istotne znaczenie. Decydując się na białą, musimy zwrócić uwagę, iż łatwiej ulega ona wszelkiego rodzaju zabrudzeniom. Z kolei czarna może w znaczący sposób wpłynąć na dopływ światła do naszego mieszkania.

Dobrym pomysłem jest również zamontowanie w pomieszczeniach rolet, o jakich szerzej przeczytasz pod tym adresem: https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc. Będą one nie tylko ochroną przed słońcem, ale zapewnią nam intymność oraz sprawdzą się w wojnie z owadami.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =