Jak podwyższyć swoje kwalifikacje w krawiectwie?

Sztuka krawiecka to coraz rzadsza umiejętność. Zawód, jakim jest krawcowa lub krawiec mogą się doszkalać na kursach szycia na maszynie. Kursy te podnoszą kwalifikacje zawodowe i pozwalają na podążanie za najnowszymi metodami szycia. 

Kurs szycia na maszynie może trwać 18 lub 30 godzin. Można ten czas rozłożyć na 3 lub 5 dni. Uczestnicy kursu mają zapewnione maszyny do szycia i wszystkie potrzebne akcesoria, materiały, książki o krawiectwie, w pełni wyposażoną pracownię. Po ukończonym kursie każdy uczestnik dostaje zaświadczenie o ukończonym kursie. Ponadto po przebytym kursie każdemu uczestnikowi zazwyczaj przysługuje rabat na kolejne zajęcia. 

Program kursu obejmuje

Naukę szycia ręcznego (rodzaje ściegów, fastryg, haftek itp.), omówienie warunków bezpieczeństwa przy pracy. Zapoznanie się z rodzajami tkanin, dodatków krawieckich i pasmanterii, naukę obsługi maszyny od jej budowy poprzez nawlekanie aż po ustawienie ściegu. Program obejmuje także naukę szycia elementów odzieży takich jak spódnice, bluzki czy kieszenie. Omówienie form i płaszczyzn ciała i nauka jak profesjonalnie zdjąć miarę, przygotować szablony i wykroje marnując jak najmniej materiału, czyli jak szyć ekologicznie. Również wszywanie dodatków takich jak zamki i guziki oraz szycie kołnierzy, kieszeni i zapięć. 

Cena takiego zależy od jego długości, kurs trwający krócej będzie tańszy od tego, całkowitego. Każdy kurs jest przeprowadzany przez specjalistów w swojej dziedzinie. Po ukończeniu takich spotkań każdy nauczy, się jak własnoręcznie stworzyć coś swojego. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + dwadzieścia =