Jak stworzyć domowe studio fotograficzne?

Obecnie, w dobie rozwoju nowych technologii, wiele osób jest zafascynowanych profesjonalnym robieniem zdjęć we własnym domu. Hobby to staje się coraz popularniejsze, zwłaszcza że do wykonywania dobrych jakościowo fotografii wcale nie trzeba drogiego sprzętu czy kosztownego wyposażenia.

Wiele osób ma natomiast problem z doborem odpowiedniego tła czy oświetlenia, a ogólnie też z brakiem pomysłu na zdjęcie. Warto zapoznać się z podstawowymi wskazówkami dotyczącymi tych tematów, aby z powodzeniem móc zorganizować w swoim mieszkaniu studio fotograficzne z prawdziwego zdarzenia.

Przestrzeń, światło i sprzęt

W pierwszej kolejności należy zadbać o dostępną przestrzeń. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, możemy sobie pozwolić na zajęcie całego pokoju, ale jeśli np. wynajmujemy kawalerkę, to będziemy mieli z tym problem. W tym drugim przypadku najlepiej zorganizować sobie miejsce np. gdzieś w kącie sypialni.

Istotnym kryterium jest też mobilność umeblowania. Posiadając studio w domu, często jesteśmy zmuszeni do przesuwania kanapy czy stołu w zależności od tego, jakie zdjęcia zamierzamy robić. Musimy to również wziąć pod uwagę.

Ważna jest także możliwość wyłączenia niepotrzebnego oświetlenia oraz zakrycia okien. Często bowiem będziemy zmuszeni usunąć zbędne światło w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. W pomieszczeniu, w którym znajduje się nasze studio fotograficzne, powinny być więc zamontowane rolety lub zasłony. Nie można również zapominać, że do wykonywania pracy będzie nam potrzebny aparat i akcesoria, w tym różne obiektywy.

Na początku nie musimy kupować bardzo zaawansowanego sprzętu, wystarczy nam bowiem zwykła cyfrówka. Jeśli jednak zależy nam na zdjęciach bardzo dobrej jakości, to najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście lustrzanka.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − 3 =