Jak stworzyć miejsce na grilla i ognisko przy domu?

Planując urządzenie ogrodu, zawsze myślimy również o miejscu pod grilla albo na ognisko. Wspólne grillowanie z rodziną i znajomymi stało się już polską tradycją. Dlatego nawet w najmniejszych podwórkach musi być miejsce, aby wspólnie uwędzić grillowe przysmaki. Stworzenie idealnego miejsca nie jest łatwe. Warto zawczasu przemyśleć ile miejsca potrzebujemy do zbudowania ogniska, czy też jaką powierzchnię zajmuje grill na kółkach i gdzie będziemy go chować, gdy nie będzie używany, aby móc go łatwo zainstalować w pożądanym miejscu. Do tego dochodzi też kwestia siedzisk dla gości, którzy przecież chcą grillować na świeżym powietrzu i muszą gdzieś usiąść.

Miejsce w ogrodzie, które sprawdzi się najlepiej

Przede wszystkim warto pamiętać o bezpieczeństwie. Miejsce pod ognisko musi być z daleka od płotu czy altanki, które zwykle są wykonane z drewna, a więc nawet jedna iskra z ogniska mogłaby spowodować płomień. Ziemię pod ognisko również trzeba uklepać i jego kształt wyznaczyć na przykład cegłą lub kamieniami. Można postawić też stelaż, na którym będziemy wieszać kociołek. Wbrew pozorom kociołki na ognisko są bardzo praktyczne, ponieważ można w nich ugotować gulasz i inne potrawy. Nad ogniskiem nie musimy tylko piec kiełbasek.

Także grill okrągły wiszący powinniśmy zamontować w dobrze przygotowanym miejscu. Dookoła niego warto zbudować siedzenia dla gości. Nie zawsze muszą to być ławki. Można zrobić betonowe krawężniki, na które w razie potrzeby rzuci się poduszki lub wykorzystać pniaki drewna, aby podkreślić charakter grillowania w plenerze.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście + dziesięć =