Na jaki rodzaj oświetlenia zdecydować się we własnej łazience?

Łazienka to takie miejsce w domu, gdzie spędza się sporo czasu. Codzienna pielęgnacja, higiena, ale także relaks to najczęstsze aktywności. Dlatego wybierając odpowiednie oświetlenie, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów nie tylko estetycznych, ale także praktycznych. Jakie lampy zatem wybrać?

Cechy dobrego oświetlenia łazienkowego

Z jednej strony światło powinno być jasne i jak najbardziej zbliżone do dziennego. Dzięki temu łatwo będzie zrobić właściwie makijaż, ogolić się, a nawet przejrzeć przed wyjście z domu. To, które nie zmienia naturalnych kolorów, będzie więc tutaj kluczowe. Z drugiej strony ważny jest także punkt z przygaszoną, ciepłą barwą, która zapewni relaks podczas kąpieli, czy innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Modele, które warto zamontować

Jako centralne źródło światła sprawdzi się plafon. Wszechstronny ich wybór można znaleźć na przykład pod następującym adresem https://elektromag.pl/lampy-wewnetrzne/lampy-sufitowe/plafony-lazienkowe.html. Ważne, aby miał on odpowiedni poziom zabezpieczenia przed wilgocią, której w łazience nie brakuje. Tego typu lampa równomiernie rozjaśni całe pomieszczenie, zwłaszcza jeśli jest ona niezbyt duża. Równie ważne będzie oświetlenie lustra. Ciekawą propozycją są kinkiety, które montuje się po bokach zwierciadła. Taki układ sprawia, że podczas czynności pielęgnacyjnych na twarzy nie pojawiają się cienie. Zatem malowanie się i golenie jest dużo łatwiejsze. Jako iluminację relaksacyjną warto zastosować LED-y o ciepłych barwach lub do istniejących lamp zamontować tak zwane ściemniacze, które pozwalają na regulowanie natężenia światła w pomieszczeniu.

 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − 4 =