Możliwe jest szybkie znalezienie pracy. Możliwe jest również znalezienie dobrej pracy. Jak połączyć te dwa warunki i znaleźć zadowalające stanowisko szybko? Przy zaangażowaniu z naszej strony, uda się to zrobić.
Pod presją czasu łatwo stracić z oczu priorytety. W poszukiwaniu pracy najważniejsze jest, aby stanowiska, na które aplikujemy, odpowiadały naszym preferencjom i umiejętnościom. Dlatego zastanówmy się, jaki rodzaj pracy będzie najodpowiedniejszy, biorąc pod uwagę nasze cechy osobowości oraz aspiracje zawodowe.
Najszybciej pracę znajdziemy poprzez portale internetowe z ogłoszeniami. Warto zwrócić uwagę na portale branżowe, a także na grupy w mediach społecznościowych. Nie obawiajmy się rozgłaszać wśród znajomych, że obecnie poszukujemy pracy. Sieć kontaktów społecznych to często najlepsze źródło informacji o dostępnych wakatach. W poszukiwaniach pomoże nam regionalny urząd pracy, jak również agencje pracy.
W wypadku braku odpowiednich ofert pracy w Polsce, warto rozejrzeć się za pracą poza jej granicami. Wynagrodzenia w krajach zachodnioeuropejskich są nieporównywalnie wyższe od polskich płac. Przy poszukiwaniu pracy za granicą, należy zachować ostrożność i ufać tylko sprawdzonym źródłom ofert. Wyjazd „za chlebem” do innego kraju to stresujące wydarzenie, ale też ekscytująca przygoda.
Nieodłącznym elementem poszukiwań pracy jest rozsyłanie CV. W pośpiechu łatwo zapomnieć, że powinno ono być przygotowane indywidualnie dla każdej oferty, na którą odpowiadamy. Należy unikać literówek i zadbać nie tylko o treść, ale również o graficzne zaprezentowanie informacji o nas. Nieprawdziwe lub naciągane informacje zostaną zweryfikowane na rozmowie kwalifikacyjnej, dlatego trzymajmy się faktów.