Telefon dla seniora – czym się charakteryzuje i dlaczego to zawsze dobry wybór?

Telefon komórkowy to sprzęt elektroniczny, mający obecnie powszechne zastosowanie. Korzystają również z niego osoby w podeszłym wieku, które często mają trudności w użytkowaniu skomplikowanych urządzeń. Dlatego telefon dla seniora jest zaprojektowany ergonomicznie i prosty w obsłudze.

Optymalna czytelność i łatwa obsługa

Taki telefon ma duży wyświetlacz, umożliwiający umieszczenie sporych rozmiarów ikonek menu, wykazu połączeń i tekstu SMS. Cyfry na dużych przyciskach klawiatury są dla seniora czytelne, często nawet bez konieczności sięgania po okulary. Symbol na klawiszu służącym do odbioru połączeń ma kolor zielony, a ikonka zakończenia rozmowy jest czerwona. Dzięki tym udogodnieniom, korzystanie z telefonu jest proste i intuicyjne. W telefonie dla starszych osób znajduje się bardzo pojemna bateria, przez co nie wymaga częstego zasilania. Jest też wyposażony w podłączaną do prądu stację ładującą, do której wystarczy ustawić aparat na pewien czas, by uzupełnić zasoby akumulatora.

Przycisk alarmowy

Telefon dla seniora oferowany przez sklep internetowy Diliho to zawsze dobry wybór również ze względu na to, że w obudowie aparatu znajduje się przycisk SOS. Po jego uruchomieniu w razie niebezpieczeństwa, zostaje automatycznie wykonane połączenie z numerem alarmowym służb ratowniczych.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


6 − pięć =