Co ubrać do teatru?

Jeszcze do niedawna wyjście do teatru było ważnym wydarzeniem o dużej randze społeczno-kulturalnej, co nierozerwalnie wiązało się z odświętnym strojem przywdziewanym przez widownię teatralną. Stosowny ubiór podkreślał znaczenie całej sytuacji. Nierzadko poprzez odpowiedni strój pragniemy również przekazać nasz szacunek czy podkreślić znaczenie sytuacji. Obecnie wiele tradycji i przekonań traci na znaczeniu i zaciera granice.

Podobnie sytuacja wygląda z wyjściem do teatru i wyborem właściwej garderoby. Podczas gdy kiedyś wiązało się to z zakładaniem przez kobiety odświętnych sukienek, a na stopach znajdowały się czółenka, teraz nie przykłada się takiej wagi do tego, jaki rodzaj ubrań mamy na sobie, nawet w teatrze. Czy to dobrze? Każdy powinien odpowiedzieć samodzielnie na tak postawione pytanie.

Jak ubrać się do teatru?

Nadal zwolennicy teatru przekonują, że warto zadbać o podniosłość spotkania ze sztuką i wyrazić to chociażby poprzez własny strój. Nie wymaga się już eleganckich sukienek czy sztywnych i wyprasowanych na kant spodni w przypadku mężczyzn, warto jednak zadbać, by nasz wygląd różnił się od prezentowanego na co dzień.

Dobrym rozwiązaniem dla kobiet jest wybór butów na obcasie, które zazwyczaj kojarzą się z ważnymi okazjami. Te panie, które nie przepadają za wysokimi szpilkami z powodzeniem mogą założyć czółenka na niskim obcasie, które sprawdza się równie dobrze. Przykład takiego obuwia można sprawdzić tutaj https://brilu.pl/pol_m_Buty-Damskie_Czolenka_Czolenka-na-slupku-287.html.
Jednocześnie czółenka te będą bardzo wygodne i nie odwrócą uwagi od tego, co najważniejsze, czyli spektaklu.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − 12 =