Jakie kwestie mieć na uwadze aranżując przestrzeń kuchni?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, czasami bywa centrum życia rodzinnego. Szczególne znaczenie ma w przypadku kiedy mieszkańcy sami przygotowują sobie posiłki. Musi być tak zaaranżowana, żeby łatwo było w niej gotować i jeść.

Ergonomiczna organizacja przestrzeni w kuchni

Bardzo ważne jest odpowiednie zorganizowanie przestrzeni w kuchni. Musi być tak zaaranżowana by spędzanie czasu w tym pomieszczeniu oraz przygotowywanie posiłków było bezpieczne i przyjemne. Wszystkie szafki i urządzenia należy usytuować na odpowiedniej wysokości, by były łatwo dostępne. Blat roboczy, na którym przygotowuje się jedzenie, powinien być duży, wygodny i dobrze oświetlony.

Kiedy pomieszczenie jest w miarę duże, dobrym rozwiązaniem jest urządzenie wyspy. Pozwala ona na umieszczenie w kuchni większej ilości szafek i urządzeń. Nie można zapominać także o odpowiednim oświetleniu. Dobrze by w pomieszczeniu znalazły się lampy wiszące nad wyspę, oświetlenie nad blat roboczy i dodatkowe oświetlenie szafek.

Bardzo ważne jest wyposażenie kuchni w niezbędne urządzenia jak lodówka, kuchenka, zmywarka, piekarnik, ekspres do kawy oraz drobniejszy sprzęt pomocny w gotowaniu. Różnego rodzaju roboty, miksery, blender itp.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 1 =