Jak z małego pomieszczenia zrobić funkcjonalny pokój dla dziecka?

Zbyt mało miejsca w pokoju dziecięcym to bardzo częsty problem, zwłaszcza w momencie, gdy z przedszkolaka nasze dziecko staje się uczniem. Stajemy wtedy przed konieczności zorganizowania na nowo tak przestrzeni, aby pomieścić i kącik do zabawy i miejsce na odrabianie lekcji. W dzisiejszym krótkim wpisie podpowiemy jak poradzić sobie z umeblowaniem niezbyt dużego pokoju dziecka, aby stworzyć przyjazną i funkcjonalną przestrzeń.

Przytulnie i funkcjonalnie zarazem

Konieczność wstawienia biurka do niedużego pokoju byłego już przedszkolaka to nie lada wyzwanie. Jednym z rozwiązań jest połączenie funkcji spania i nauki w jednym meblu. Łóżko i biurko w jednym to taki zestaw, gdzie na antresoli znajduje się łóżko, a pod spodem biurko, najczęściej jeszcze z szafką lub regałem. Dzieci uwielbiają wchodzić do łóżka po drabinie lub schodkach, antresola nie jest umieszczona zbyt wysoko, więc mamy dostęp do dziecka podczas snu, a przestrzeń wokół biurka jest dobrze zagospodarowana. Dużo takich zestawów mebli znajdziemy w sieci, w sklepach z meblami, możemy je również zamówić na wymiar.

Jeśli nie chcemy, aby nasza pociecha spala na wysokości, możemy pomyśleć o półkotapczanie dla dziecka. I choć w pierwszej chwili rozwiązanie to przywodzi na myśl czasy PRLu, to meble te tworzone w dzisiejszych czasach są piękne, nowoczesne i niezwykle funkcjonalne. Pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, poprzez fakt, że łóżko otwieramy tylko tuż przed samym pójściem spać. Natomiast półki umieszczone powyżej pozwalają dobrze zorganizować zabawki, książki i inne drobiazgi dziecka.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − 1 =