Jakie odmiany miodu są dostępne w sklepach spożywczych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość sklepów spożywczych posiada standardową mieszankę miodu, która jest wykonana głównie z nektaru kwiatów. Jest to często nazywane „miodem stołowym” lub „miodem komercyjnym”.

Jeśli chcesz eksperymentować z różnymi odmianami miodu, możesz znaleźć wiele interesujących rodzajów, odwiedzając lokalny rynek rolniczy lub sklep ze zdrową żywnością. Oto kilka przykładów:

Miód wielokwiatowy

Jest on wytwarzany z nektaru różnych kwiatów polnych i ma łagodniejszy smak niż inne rodzaje. Może być trudny do znalezienia w sklepach spożywczych, ale często jest dostępny na rynkach rolnych lub w internecie na takich stronach jak chociażby https://ratosnatura.pl/kategoria-produktu/miod-naturalny-w-sloikach/miod-wielokwiatowy/.

Miód z kwiatów pomarańczy

Jest on produkowany z kwiatów pomarańczy i ma lekki cytrusowy smak. Dobrze komponuje się z herbatą lub lodami i może być stosowany jako składnik marmolady i ciast.

Miód gryczany

Miód gryczany powstaje z kwiatów gryki, które są zapylane przez pszczoły, a nie zbierane z uli lub pasiek (jak w przypadku większości innych rodzajów miodu). Miód gryczany ma ziemisty smak podobny do melasy lub syropu klonowego, ale jest od nich lżejszy. Ma niską zawartość cukru, ponieważ fruktoza nie jest przekształcana w glukozę przez pszczoły podczas procesu produkcji, co daje mu niższy indeks glikemiczny niż zwykłemu cukrowi spożywanemu przez osoby starające się kontrolować swoją krew.

Miód koniczynowy

Często jest tańszy od innych odmian miodu, ale ma łagodny smak i jaśniejszy kolor. Producenci miodu koniczynowego mogą zbierać trzy razy w roku, ale nie otrzymują tak dużo pyłku z każdej rośliny jak inni pszczelarze. To obniża jakość produktu końcowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób można zabezpieczyć wiadomości firmowe?
W jaki sposób można zabezpieczyć wiadomości firmowe?
Poczta elektroniczna stanowi znakomitą alternatywę dla tej tradycyjnej. Dostrzegły to liczne przedsiębiorstwa, dla których stała się ona cennym narzędziem umożliwiającym […]
Trendy obuwnicze dla kobiet i mężczyzn na wiosnę 2018 r.
Trendy obuwnicze dla kobiet i mężczyzn na wiosnę 2018 r.
Rok 2018 rozpoczął się na dobre. Jak zwykle w tym czasie wiele osób zapoznaje się z aktualnymi trendami modowymi. Chcą […]
Narożniki, sofy, kanapy – praktyczny poradnik zakupowy mebli wypoczynkowych
Narożniki, sofy, kanapy – praktyczny poradnik zakupowy mebli wypoczynkowych
Przeważnie meble wypoczynkowe ustawiane są w salonie i stanowią centralny element wystroju tego pomieszczenia. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na […]