Jakie są rodzaje odświeżaczy powietrza?

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno byłoby odszukać osobę, której nie zależy na tym, aby w jej domu czy mieszkaniu unosił się ładny zapach. Nie zawsze jednak naturalne aromaty unoszące się w miejscu naszego zamieszkania są przyjemne. Kłopotem może być również brak jakiegokolwiek zapachu w naszym domu. Dlatego też coraz więcej osób sięga po odświeżacze powietrza. Na rynku internetowym oraz stacjonarnym znajdziemy ich całe mnóstwo. Zanim jednak sięgniemy po jakiś produkt zapachowy, dobrze byłoby wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne ich rodzaje. Dzięki temu będziemy mogli wybrać produkt jak najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań i potrzeb.

Odświeżacz w formie aerozolu czy może zapachowe patyczki?

Jednymi z najpopularniejszych rodzajów odświeżaczy powietrza są aerozole oraz patyczki zapachowe. Zaletą tych pierwszych jest przede wszystkim wygoda użycia. Poza tym, działają one szybko i możemy użyć ich w konkretnym, interesującym nas miejscu. Z całą pewnością niewątpliwym plusem odświeżaczy w formie aerozolu jest duża dostępność na rynku oraz bogaty wybór kompozycji zapachowych. Do wyboru mamy kwiatowe, owocowe jak i drzewne aromaty. Ponadto, tego typu produkty bez większych trudności znajdziemy w popularnych supermarketach. Nie można zapomnieć również o tym, że aerozole są stosunkowo tanie. To dość dobre rozwiązanie na początek, jeśli jeszcze nie wiemy czy odświeżacze powietrza są dla nas.

Niestety, istnieją również wady aerozoli. Mimo, że efekt uzyskany po ich użyciu jest  początkowo dość intensywny, to jednak tego samego nie można powiedzieć o ich trwałości. Zapach unoszący się w pomieszczeniu bardzo szybko traci bowiem swoje pierwotne natężenie, co nie podoba się wielu użytkownikom. Poza tym bardzo wiele osób zarzuca odświeżaczom powietrza w tej formie sztuczność i małą wydajność. Mimo stosunkowo niskiej ceny aerozolu należy go bowiem używać dość często, aby móc cieszyć się względną trwałością. Ta forma odświeżacza powietrza polecana jest przede wszystkim do łazienek. Może jednak nie sprawdzić się w pokojach dziennych, sypialniach czy salonach.

Jeżeli zaś chodzi o dyfuzory zapachowe z patyczkami, również mają one swoich zwolenników jak i wrogów. Przede wszystkim sięgając po nie, należy mieć na uwadze, że na efekt zapachowy trzeba będzie nieco poczekać. Zanim dojdzie do rozprzestrzenienia się olejku zapachowego po całym pomieszczeniu, może upłynąć trochę czasu. Na szczęście, uzyskiwany efekt jest o wiele trwalszy niż w przypadku zastosowania wyżej już wspomnianych aerozoli. Niewątpliwą zaletą patyczków zapachowych jest również to, że stanowią one dekorację domu .Będą więc świetnym dodatkiem do wystroju salonu czy pokoju gościnnego. Wybrać można odświeżacze w różnych kolorach i kształtach. Bogaty wybór olejków, umożliwia wybór zapachu zgodnego z własnymi preferencjami. Dla osób lubiących świeże kompozycje, godnym polecenia wyborem będzie olejek cytrusowy czy bergamotkowy.

Jeśli preferujemy zapachy ciężkie, intensywne, sięgnijmy po jabłko pieczone z cynamonem lub sosnę. Jednak również to rozwiązanie ma swoich przeciwników. Przede wszystkim tego rodzaju odświeżaczom powietrza zarzuca się małą intensywność działania. Faktycznie, jeden dyfuzor z patyczkami może dawać zbyt subtelny zapach, jeśli pomieszczenie jest duże. To co dla jednych jest wadą, dla innych jest jednak zaletą. Odświeżacz powietrza z patyczkami zapachowymi będzie świetną opcją dla osób, które cenią sobie delikatne aromaty w swoich domach. Ze względu na wspomnianą już niewielką intensywność działania, odświeżacz tego rodzaju raczej nie sprawdzi się w łazience. Jeśli zależy nam na zneutralizowaniu zapachu w tym pomieszczeniu, postawmy raczej na wspomniany już wyżej aerozol zapachowy.

A może odświeżacz automatyczny?

Miłośników nowoczesnych rozwiązań stale przybywa. Wiedzą o tym również producenci odświeżaczy zapachowych. Zarówno na rynku stacjonarnym jak i internetowym znajdziemy coraz bogatszy wybór rożnego rodzaju odświeżaczy automatycznych. Jaka jest jednak ich przewaga nad tymi tradycyjnymi i czy warto po nie sięgać? Oczywiście, zarówno jeden jak i drugi rodzaj neutralizatora powietrza, będzie pełnił podobne funkcje. Jego zadaniem jest przede wszystkim maskowanie nieprzyjemnych aromatów unoszących się w mieszkaniu oraz rozprzestrzenianie zapachu, który nam się podoba. Z całą pewnością zaletą automatycznego odświeżacza powietrza jest to, że charakteryzuje się większym zasięgiem działania, podczas gdy ten tradycyjny działa najczęściej w jednym pomieszczeniu. Wiele z nich posiada również funkcję czujnika ruchu.

Zapach uwalniany jest więc, gdy do danego pokoju wchodzi jakaś osoba. Dzięki temu odświeżacz jest bardzo wydajny w użyciu. Poza tym będzie on odpowiedni do zastosowania zarówno w naszych prywatnych domach i mieszkaniach, jak i w miejscach pracy. Jest bardzo dyskretny, dlatego nie będzie wizualnie kłócił się z wystrojem nawet najbardziej formalnego wnętrza. Jednym z popularniejszych automatycznych neutralizatorów powietrza jest Brise odświeżacz. Do wyboru dostępne są rozmaite warianty zapachowe, dlatego każdy, nawet najbardziej wymagający konsument powinien odszukać coś dla siebie. Odświeżacze znajdziemy w popularnych drogeriach, a także w marketach stacjonarnych i internetowych. 

Podsumowując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można dojść do wniosku, że większość ludzi sięga po odświeżacze powietrza. Wybór tego rodzaju produktów jest na rynku bardzo duży. Dlatego też można sięgać po dyfuzory z patyczkami zapachowymi, świece, aerozole czy wreszcie automatyczne odświeżacze powietrza. Wybór określonego rodzaju zależny jest rzecz jasna od naszych preferencji. Nie da się jednak ukryć, że przed dokonaniem zakupu warto przyjrzeć się zaletom i wadom poszczególnych rodzajów neutralizatorów zapachów. Aerozole cenione są za wygodę użycia, a dyfuzory zapachowe z patyczkami za dość trwały efekt. Odświeżacze automatyczne mogą być zaś świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie wydajność połączoną z wysoką skutecznością oraz nowoczesnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
WIX pozycjonowanie: jak zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek?
WIX pozycjonowanie: jak zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek?
WIX pozycjonowanie to sposób na optymalizację treści pod kątem wyszukiwarek. Jest to proces tworzenia treści, które z większym prawdopodobieństwem będą […]
Gdzie firma może umieścić swoje logo?
Gdzie firma może umieścić swoje logo?
Firmy chcące odnieść sukces przeznaczają sporą część zysków na promocję. Kierujący nimi zdają sobie sprawę, że rozpoznawalność marki to warunek […]
Modne krzesła – które są warte uwagi?
Modne krzesła – które są warte uwagi?
Krzesła to jeden z najpotrzebniejszych elementów wyposażenia. Trudno sobie bez nich wyobrazić nawet najmniejszą kuchnię, nawiasem mówiąc – w takim […]