W transporcie towarów stosuje się różne zabezpieczenia. Dzięki temu odbiorca ma pewność, że podczas podróży nikt nie mógł przy nich manipulować. Daje to gwarancję, że zamówiony sprzęt dojedzie dokładnie w takim stanie, w jakim został zapakowany w fabryce. Niezależnie czy mówimy o transporcie na dystans kilkuset kilometrów na obszarze kraju, czy kilku tysięcy na obszarze całej Europy, bądź świata.
Gdy do fabryki przychodzi zamówienie na konkretną ilość danego produktu, obsługa od razu w czasie pakowania go zabezpiecza. Wykonuje się to najczęściej tradycyjnymi plombami, które w przypadku każdej próby zerwania ulegają uszkodzeniu. Po załadowaniu towaru na palety, są one obwiązywane folią, po czym zakłada się specjalne obejmy. Na nich mocuje się zabezpieczenia, dzięki czemu dostęp do zawartości palety jest możliwy jedynie po zerwaniu plomb. Gdy odbiorca przy odbiorze widzi je w nienaruszonym stanie, ma pewność że otrzymał dokładnie taki towar, jaki wyjechał z fabrycznej hali.
Dodatkowo na czas przewozu, gdy skrzynie bądź palety znajdują się w ładowni jednego pojazdu, ta powinna być także zaplombowana. Po zamknięciu stosuje się zabezpieczenie w postaci linki celnej bądź zwykłej kłódki. Jej otworzenie uniemożliwiają założone dodatkowo plomby plastikowe, które są jednorazowego użytku. Po zaciśnięciu, nie ma możliwości zdjęcia ich bez uszkodzenia. Dzięki wytłoczonym specjalnym wzorze bądź numerze, nie ma też możliwości wykonania podróbek.