Kuchnia na niewielkim metrażu – wskazówki i porady

W małych mieszkaniach i kawalerkach, szczególnie tych budowanych jeszcze w ubiegłym wieku, liczy się każdy centymetr kwadratowy cennej przestrzeni. Często trzeba zrezygnować z wielu udogodnień i sprzętów zajmujących dużo miejsca. Niewielka kuchnia wcale nie musi jednak oznaczać niefunkcjonalnej. Wystarczy dobrze zaaranżować jej przestrzeń, aby była jednocześnie praktyczna i elegancka. Tylko jak to zrobić?

Mała kuchnia – liczy się funkcjonalność

W kuchniach liczy się przede wszystkim przestrzeń, na której wygodnie i komfortowo przygotowujemy posiłki oraz posprzątamy po ich zjedzeniu. Chcąc zaoszczędzić cenne miejsce na blacie, warto więc zainwestować w zlewozmywak jednokomorowy. Sprawdzi się on szczególnie wówczas, gdy mimo małego metrażu w kuchni zmieści się jednak zmywarka. Na rynku znaleźć można różnorodne modele. Mogą to być niewielkie, lecz klasyczne zlewozmywaki z ociekaczem lub bez niego, albo zlewy narożne. Wybierać można spośród wielu wzorów, kształtów, kolorów i materiałów wykonania. Ogromna popularnością cieszą się te granitowe. Zapewniają elegancki wygląd i użyteczność na długie lata.

W małych i wąskich kuchniach warto zadbać też o odpowiednie miejsce do przechowywania koniecznych sprzętów i akcesoriów. Sprawdzą się głębokie szafki o przesuwanych drzwiczkach. Dobrze jest też zainwestować w nowoczesne i funkcjonalne meble, w których wnętrzu znajdą się dobrze przemyślane kosze, organizery i wieszaki. Takie sprytne rozwiązania oszczędzą wiele miejsca i sprawią, że praca w kuchni stanie się czystą przyjemnością.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − 11 =