Na czym polega proces windykacji należności? Kto jest za to odpowiedzialny?

Procesy prawne, takie jak przytoczony w tytule, powinny przypominać nam, że uczciwość jest na pierwszym miejscu, a więc – windykacja należności

Jak to działa?

Jeśli dokonałeś procesu sprzedaży, jednakże kontrahent nie uregulował należności za konkretne dobro, możesz zgodnie z prawem działać na poczet odzyskania należności. Możesz wysłać list lub zadzwonić z prośbą, lub ponagleniem spłaty. Jeśli wcześniejsze zabiegi nie przynoszą efektu, wysyłamy przedstawiciela, które działać będzie w naszym interesie, celem uregulowania zaległej należności przez kontrahenta.

Brak spłaty zadłużenia

Jeśli dług nie zostanie spłacony, podejmujemy działania prawne w celu odzyskania https://bdbconsulting.pl/ długu. Istnieją dwa zasadnicze rozwiązania, jeśli chodzi odzyskiwanie długów przez wierzycieli:

  1. Udajemy się do agencji windykacyjnej – firmy te skupują niespłacone długi z różnych źródeł (takich jak banki czy przedsiębiorstwa użyteczności publicznej), a następnie same próbują je ściągnąć. Ich metody obejmują listy, telefony, wizyty i działania sądowe (patrz poniżej).
  2. Postępowanie sądowe – jeśli wierzyciel uzna, że konieczne jest podjęcie działań prawnych, poleci swoim prawnikom przygotowanie sprawy w sądzie. Wierzyciel zwróci się do sądu celem podjęcia dalszych działań, jednakże od teraz po jego stronie stać będzie prawo, co stanowi duże zagrożenie dla dłużnika.

Kary są bardzo duże

Nie tylko dłużnik otrzyma karę oraz nakaz spłaty należności, ale również już zawsze postrzegany będzie negatywnie, jako przedsiębiorca, któremu nie można zaufać. Taka skaza na działalności bardzo często kończy się upadłością i zaprzestaniem działań. Co z tego wynika? Uczciwość w biznesie wartością nadrzędną!

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 + siedemnaście =