Na czym polega spedycja towaru?

Ruch towarów po świecie odbywa się na ogromną skalę – pomiędzy fabrykami, a sklepami i pośrednikami. Obserwując ilość samochodów ciężarowych poruszających się po autostradach, możemy uzmysłowić sobie skalę, na jaką odbywa się to zjawisko.

Zapotrzebowanie na usługi jest wciąż ogromne i zapewne takie pozostanie. Bo o ile możemy bez problemu przesyłać informacje, filmy i ogromne pliki przez internet, tak przesył towarów pozostaje w sferze transportu drogowego, kolejowego, morskiego, a czasami lotniczego.

Zorganizowanie całego transportu od A do Zet nie jest sprawą taką prostą, jak mogłoby się wydawać. Wymaga systemu skoordynowanych działań i ustaleń, aby wszystko przebiegło prawidłowo na etapie zaopatrzenia oraz dystrybucji. Wiedzą o tym takie firmy jak http://www.europoltrans.pl, które posiadają doświadczenie w dostarczenie towaru w różne, nawet odległe miejsca.

Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Na czynności spedycyjne składa się przyjmowanie zleceń, organizowanie właściwego do danego przewozu środka transportu, zawieranie umów przewozu i dbanie o wszelką dokumentację towarzyszącą w związku z przewozem, odbiór, transport i dostawa przesyłki. Wciąż to jeszcze nie wszystkie czynności, jakie podlegają firmie spedycyjnej. Musi ona zadbać także o ewentualną odprawę celną czy ubezpieczenie towaru.

Firmy spedycyjne mają zatem pełne ręce roboty i przy tym sporą odpowiedzialność za skuteczność i poprawność prawną swoich działań.
Ze spedycją ściśle współgra inny dział tej całej układanki, a mianowicie logistyka i transport. To połączenie wysiłków tych trzech działalności przynosi efekt w postaci terminowego dostarczenia towarów do sklepów, czy surowców do fabryki.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


7 + 10 =