Pomysły na adaptację poddasza

Właściwa adaptacja poddasza pomoże stworzyć dodatkową powierzchnię użytkową. Ocieplenie i przygotowanie strychu to kosztowne i pracochłonne przedsięwzięcie, na które na pewno warto się zdecydować. Przed przystąpieniem do pracy trzeba dokładnie przemyśleć, w jaki sposób chcemy je urządzić, aby maksymalnie wykorzystać specyficzną powierzchnię poddasza.

Jak stworzyć funkcjonalne poddasze?

Strych jest dosyć trudną przestrzenią ze względu na skosy, które wymagają odpowiedniego rozplanowania całego pokoju. Na poddaszu warto stworzyć sypialnię. Łóżko ustawione pod opadającą ścianą pomoże wypełnić tę przestrzeń, a jednocześnie nie wpłynie to na jego użytkowanie. Dodatkowe dekoracje sprawią, że przestrzeń stanie się przytulna i będzie sprzyjała wypoczynkowi. Na strychu bardzo często urządzane są domowe biura. Z reguły na dachu znajdują się okna, dzięki którym do pomieszczenia dostaje się sporo światła. Pod skosami idealnie sprawdzą się półki i szafki na dokumenty. Można  zdecydować się na meble na zamówienie, których wymiary będę dostosowane do specyficznego układu poddasza.

Dobrym pomysłem jest także urządzenie pokoju dla dziecka. Będzie ono miało tam swój azyl i królestwo pełne zabawek i różnego rodzaju gier. Skosy z pewnością nie będą przeszkadzać dzieciom w dobrej zabawie. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio zaprojektować i zabezpieczyć schody na poddasze. Nie mogą one być zbyt strome  i muszą posiadać zabezpieczające barierki. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + 5 =