Sprzedaż mieszkania – wszystko, co musisz wiedzieć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postanowiłeś sprzedać swoje lokum w bloku mieszkalnym ponieważ jesteś już na ukończeniu budowy domu jednorodzinnego, gdzie wkrótce będziesz się ze swoją żoną i dziećmi przeprowadzał. Cieszysz się z tego faktu bardzo, bo od dawna chcieliście się wyprowadzić z dużego miasta do spokojniejszej i mniejszej miejscowości. Pozostaje jeszcze tylko kwestia jak korzystnie sprzedać swoją dotychczasową kwaterę.

Co jest potrzebne, aby sprzedać mieszkanie?

Bez względu na to czy będziesz szukał nabywców na własną rękę, czy też korzystał z pomocy biura nieruchomości musisz posiadać niezbędne dokumenty, a należą do nich:

– akt notarialny poświadczający, że to Ty jesteś właścicielem lokalu przeznaczonego do sprzedaży,

– dokument ze spółdzielni mieszkaniowej potwierdzający fakt, iż mieszkanie jest własnościowe,

– zaświadczenie o zameldowaniu osób w lokalu.

Dobrze jest również przed szukaniem nabywców wykonać niewielki remont swoich czterech kątów, pomalować, odświeżyć, wymienić na przykład zniszczone panele podłogowe lub usunąć drobne usterki. Stan mieszkania ma niebagatelny wpływ na jego cenę. Z pewnością jeśli chodzi o stolicę Wielkopolski taka kwestia jak mieszkania, domy sprzedaż Poznań jest miastem, gdzie z pewnością znajdziesz szybko osobę która nabędzie Twoją nieruchomość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble pod telewizor wybrać?
Jakie meble pod telewizor wybrać?
Któż z nas po całym spędzonym dniu nie lubi odpocząć w gronie rodziny w salonie. Jest to czas, w którym […]
Co wyróżnia dywany shaggy?
Co wyróżnia dywany shaggy?
Puszyste, miękkie i miłe w dotyku dywany, zwane powszechnie shaggy cieszą się dużym zainteresowaniem. Co je wyróżnia i w jakich […]
Co jest istotne przy wyborze fotelika samochodowego?
Co jest istotne przy wyborze fotelika samochodowego?
Przewożenie dzieci w foteliku samochodowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jest konieczne do osiągnięcia przez nie 150 cm wzrostu. Taki […]