Montowanie kinkietów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kinkiet, inaczej zwany lampą na ścianę pełni idealnie funkcję światła dodatkowego, w sklepach z wyposażeniem domu jest ogromny i zróżnicowany wybór dostępnych kinkietów. Decydując się na montaż powinniśmy zwrócić uwagę na takie czynniki jak wysokość, oraz optymalna odległość zamontowania od jednego kinkietu do drugiego.
Przed samym rozpoczęciem montażu powinniśmy pamiętać o wyłączeniu bezpieczników i upewnieniem się, że nie przepływa przez nie prąd. Po tej czynności możemy rozpocząć pracę: przykładamy nasadę lampy do miejsca, w którym chcemy go zamontować, zakreślamy ołówkiem otwory, a następnie zaczynamy wiercenie (jeśli montażu dokonujemy na śliskiej powierzchni możemy sobie ułatwić wiercenie poprzez uprzednie zrobienie małego otworu za pomocą młotka i wiertła w ścianie). Następnym czekającym na nas krokiem jest przykręcenie podstawy. W wywiercone otwory wkładamy kołki, a następnie przykręcamy naszą podstawę kinkietu do ściany. Częścią finalną jest połączenie przewodów ze stykami (czarny umieszczamy w otworze L, niebieski w otworze N, a żółtozielony w środkowym, jednakże nasza lampa posiada II stopień ochronności żółtozielony przewód pozostawiamy wolny). Po dokonaniu montażu krok po kroku według tych porad nasz kinkiet powinien działać bezproblemowo.

Pamiętajmy również, w momencie kiedy zdecydujemy umieścić się kinkiet nad lustrem o tym, iż halogenowe żarówki nie są do tego odpowiednie: światło odbija się w lustrze i razi nas po oczach, toteż w takim wypadku najlepiej jest zaopatrzyć się w żarówki innego rodzaju.

Bogaty wybór lamp w sklepie internetowym lampy.it znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać moc i wielkość żarówki, aby odpowiednio oświetlić pomieszczenie?
Jak dobrać moc i wielkość żarówki, aby odpowiednio oświetlić pomieszczenie?
Na funkcjonalność pomieszczeń w domu wpływa bardzo wiele czynników. Jednymi z nich są jakość oraz skuteczność oświetlenia, które zależą w […]
Czy wiesz, jak zbudowany jest dach?
Czy wiesz, jak zbudowany jest dach?
Dachy składają się z kilku różnych materiałów. Mogą być wykonane z gontów asfaltowych, metalu, gliny lub dachówki. Zerknij na stronę: […]
Zęby – liczne zabiegi, które mogą przywrócić blask i piękny wygląd
Zęby – liczne zabiegi, które mogą przywrócić blask i piękny wygląd
Wiele osób ma zaniedbane zęby i, co gorsza, nic z nimi nie robi, bo wydaje im się, że w ich […]