Z czego składa się lampa solarna?

Coraz częściej w przydomowych ogrodach oraz przy wjazdach do garażu można zobaczyć lampy solarne. Cieszą się one dużym powodzeniem przede wszystkim dlatego, że są zasilane wyłącznie promieniami słońca. Ich użytkownik oszczędza zatem sporo pieniędzy na energii elektrycznej, a dodatkowo przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Produkcją wysokiej jakości lamp solarnych zajmuje się m.in. firma Photinus.

Nieskomplikowana, ale bardzo przydatna konstrukcja

Standardowa lampa solarna jest zbudowana z kilku różnych elementów. Najważniejsze z nich to bateria słoneczna z warstwą ogniwa fotowoltaicznego oraz dioda albo żarówka LED, charakteryzująca się tym, że zużywa niewiele prądu, a jednocześnie emituje mocne i jasne światło. Oprócz tego istotną rolę odgrywa klosz, który optymalnie chroni źródło światła przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Bezpośrednio pod żarówką znajduje się natomiast akumulator ściśle połączony z układem elektrycznym. Ostatnim kluczowym składnikiem jest wytrzymały trzonek zlokalizowany na samym dole konstrukcji. Dodajmy, że lampy solarne są zróżnicowane pod względem rozmiaru oraz designu.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 − sześć =