Z jakich materiałów powinny być wykonane dziecięce zabawki, aby były bezpieczne?

Wybór dziecięcej zabawki wcale nie jest taki prosty. Aby maluch mógł się nią bezpiecznie bawić, powinna mieć nie tylko odpowiedni kształt bez zagrażających elementów, ale przede wszystkim być wykonana z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty.

Niemowlęta bawią się zwykle misiami z miękkich, pluszowych tkanin. Po ukończeniu sześciu miesięcy mogą jednak zacząć poznawać drewniane elementy, które okazują się jednymi z najbezpieczniejszych. Dopasowane do wieku dziecka, świetnie rozwijają wyobraźnię i liczne umiejętności. Drewniane klocki ekologiczne są również w pełni bezpieczne dla środowiska, ponieważ pochodzą ze sprawdzonych zasobów leśnych. Tym sposobem można zadbać o dwie rzeczy jednocześnie.

Jakie są zalety drewnianych zabawek?

Drewno jest najchętniej stosowanym materiałem w produkcji dziecięcych zabawek. Decyduje o tym nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również wytrzymałość tworzywa i jego jakość. Niewątpliwie jednak brak toksycznych związków przekonuje rodziców, by inwestować właśnie w tego rodzaju akcesoria. Co warto wiedzieć o zabawkach z tworzyw sztucznych? Większość rodziców zdaje sobie sprawę, że poważnym zagrożeniem są takie, które zawierają szkodliwy dla zdrowia bisfenol. Nie oznacza to jednak, że wszystkie tworzywa sztuczne są zagrożeniem. Specjaliści dopuszczają do użytku produkty wytworzone z polipropylenu, który na butelkach czy zabawkach oznaczony jest symbolem trójkąta z literami PP. Mając taką wiedzę, łatwiej jest dokonać zakupów, które są bezpieczne dla dziecka.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − 16 =