Co ile serwisować wentylację?

Serwisowanie wentylacji jest absolutnie konieczne, by zapewnić jej prawidłowe działanie przez cały okres eksploatacji. Tyczy się to zarówno bardzo skomplikowanych instalacji przemysłowych, jak również tych wyjątkowo prostych, stosowanych w domach i mieszkaniach. Zabiegi serwisowe obejmują wiele czynności, z których część możemy wykonać samodzielnie, a do niektórych potrzebne są osoby z odpowiednimi kwalifikacjami.

Wentylacja w domu

Domowe instalacje wentylacyjne składają się z kratek, najczęściej jedynie w łazience i kuchni, przewodów prowadzących na dach, oraz wywietrzników kominowych. Pomimo, ze jest to układ bardzo prosty, należy go regularnie serwisować. Przynajmniej raz w roku przewody muszą być czyszczone przez kominiarza. Samodzielnie możemy sprawdzać stan kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach, czy na pewno są otwarte oraz niezatkane. Rokrocznie przeprowadza się również badanie sprawności wentylacji, ponieważ nieprawidłowe odprowadzanie powietrza z kuchni posiadającej płytę gazową, mogłoby być przyczyną zaczadzenia mieszkańców.

Instalacje przemysłowe

W przemyśle stosuje się nierzadko wyjątkowo skomplikowane układy, które zawierają w sobie wentylatory, dmuchawy i wyciągi. Regularny serwis powinien obejmować sprawdzanie, czy wszystkie urządzenia elektryczne pracują poprawnie. Należy przynajmniej raz w miesiącu wymieniać filtry, przez które powietrze zasysa wentylacja Tychy posiadają wiele specjalistycznych firm, które zajmują się wykonywaniem serwisu takich układów, włącznie z czyszczeniem długich rurociągów o skomplikowanych kształtach. Tutaj na niewiele zdałyby się zwykłe narzędzia.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 − 1 =