Co to są filtry kieszeniowe?

Filtry kieszeniowe to konstrukcje stosowane powszechnie w instalacjach wentylacyjnych i systemach klimatyzacyjnych. Wykorzystuje się je zarówno w obiektach przemysłowych, jak i domach prywatnych czy wnętrzach biurowych. W większości przypadków pełnią rolę barier wstępnych, które zatrzymują największe zanieczyszczenia. Niemal każdy producent filtrów kieszeniowych oferuje te produkty w zróżnicowanej klasie – G3, G4, M5, M6, a także F7, F8 oraz F9.

Optymalna ochrona przed szkodliwymi zanieczyszczeniami

Filtry kieszeniowe są podstawowymi elementami instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, które montuje się w celu uzdatniania powietrza. Ich kluczowym zadaniem jest bowiem usuwanie z niego zanieczyszczeń (zarówno dużych, jak i mikroskopijnych pyłów). Dodajmy, że ze względu na dużą skuteczność są też stosowane w urządzeniach lakierniczych przeznaczonych do malowania natryskowego. Omawiane produkty odznaczają się łatwym montażem oraz pozwalają na szybką wymianę, a na dodatek mają doskonałą żywotność – pracują efektywnie przez co najmniej kilkanaście miesięcy.

Jeśli chodzi o ich budowę, to składają się zazwyczaj z włókniny osadzonej na specjalnej ramie wykonanej z metalu (ewentualnie tworzywa sztucznego), która została podzielona na kilka segmentów. Ich liczba zależy przede wszystkim od wymiaru samego filtra i klasy filtracji. Filtry kieszeniowe dostępne na https://www.filterpoz.pl/ pozwalają na przechwycenie nawet do 80% zanieczyszczeń i gwarantują, że powietrze w danym pomieszczeniu jest dobrej jakości. Dlatego też są powszechnie montowane w szpitalach, lokalach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych i biurowcach.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


8 + 3 =