Co wpływa na komfort jazdy quadem?

Jakość opon to podstawa

Niezależnie od tego, czy jeździ się quadem sportowym, użytkowym, czy przeprawowym, jednym z najważniejszych zmartwień kierowcy powinno być dobranie właściwych opon. Quady sportowe są w porównaniu do przeprawowych stosunkowo lekkie, bo ważą na ogół pomiędzy 150, a 200 kg. Mają jednak nisko osadzony środek ciężkości, żeby przy tej masie kierowca był w stanie zapanować nad gwałtownym przyspieszeniem i nie miał problemów ze sterownością. Opony do quadów z pewnością są czymś na co musi zwrócić uwagę, jeśli chce utrzymać wysoki komfort jazdy. Przy takich przeciążeniach, na jakie są obciążone, niewłaściwie dobrane opony zużyją się w moment.

W quadach przeprawowych natomiast opony nadal mają wielkie znaczenie. Te maszyny są na ogół cięższe, bo ważą od 250 do nawet 350 kg, a dodatkowo mają więcej miejsca na wygodne siedzenia i schowki. Tutaj warto zwrócić uwagę, że wybór odpowiednich opon nie jest wcale, w przypadku quadów akurat, prosty. Dzieje się tak, ponieważ w większości quadów opony przednie i tylne powinny się nieco od siebie różnić. Na ogół przednie opony są nieco węższe i wyższe od tylnych, a to z praktycznych powodów.

Internet odpowiedzią

Współcześnie sklepy internetowe spełniają wymagania kierowców i proponują niezwykle szeroki asortyment opon. Ogumienie do quadów może mieć nawet więcej wariantów, niż zwykłe opony samochodowe. W sklepach internetowych takich jak https://profesjonalneopony.pl/ znajdziemy polecane opony do jazdy po terenach piaszczystych, po błocie, po łąkach, śniegu, ulicy, szosie, terenowe, sportowe i uniwersalne. Czysta ilość możliwych wariantów wskazuje na wagę doboru odpowiednich opon.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 − jeden =