Laserowa korekcja wzroku jest jedną z najbardziej popularnych form korekcji wzroku. Polega ona na wykorzystaniu lasera do zmiany kształtu rogówki, która jest przejrzystym przednim oknem oka. Laserowa korekcja wzroku może być stosowana do korygowania krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. W niektórych przypadkach laserowa korekcja wzroku może być również stosowana do leczenia innych schorzeń, takich jak suchość oczu, zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej.
Chirurg używa lasera do zmiany kształtu rogówki. Rogówka jest przezroczystą przednią częścią oka, która zgina i skupia światło w ostry obraz na siatkówce z tyłu oka. W tym zabiegu chirurg wykonuje małą klapkę w rogówce, aby móc dotrzeć do jej wewnętrznych warstw. Następnie używa instrumentu, który dostarcza wiązkę światła ultrafioletowego, aby zmienić kształt rogówki. Kiedy rogówka jest już ukształtowana, zakładana jest z powrotem klapka na oko, aby chronić je przed infekcją. Jeśli interesuje Cię laserowa korekcja wzroku Poznań słynie z dobrych specjalistów.
Po operacji spędzisz kilka godzin na rekonwalescencji, a następnie wrócisz do domu. Lekarz przepisze Ci leki przeciwbólowe do zażywania w domu w razie potrzeby (mogą wystarczyć dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen), a także antybiotyki, aby zapobiec infekcji podczas gojenia się oka. Po zabiegu będziesz musiał nosić okulary ochronne, dopóki lekarz nie powie inaczej, aby nie pocierać oczu rękami (co może spowodować rozprzestrzenianie się bakterii). W tym czasie możesz również zauważyć pewne zamazanie widzenia – powinno ono ustąpić w ciągu kilku tygodni lub miesięcy po operacji.