Czy obuwie należy dopasowywać do rodzaju powierzchni po której biegamy?

Odpowiednie dopasowanie obuwia wydaje się dla każdego biegacza sprawą wręcz oczywistą. Każdy, nawet początkujący sportowiec, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak zły dobór sprzętu może skutkować bolesnymi otarciami czy kontuzjami. Każdy wie też, że lekkie, przewiewne buty do biegania nie sprawdzą się w deszczu czy śniegu. Zapominamy jednak nagminnie o tym, że szczególnie obuwie musi być dopasowane nie tylko do nas, ale także do otoczenia, w którym będzie używane. 

Dokąd biegniesz?

W celu dobrania idealnej pary butów musimy zastanowić się nad tym, w jakich warunkach będziemy trenować. Weźmy pod uwagę to, jakie trasy oferuje nasze najbliższe otoczenie oraz to, jak często i na jakie dystanse planujemy biegać. Sklepy internetowe takie jak https://www.runshop.pl/buty-terenowe,c222.html oferują ogromny przekrój modeli o zróżnicowanym wyglądzie i jakości. Żeby dokonać trafnego wyboru butów, musimy jednak wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów. Bardzo ważną kwestią jest nawierzchnia, to właśnie na nią powinniśmy położyć nacisk. Trening w trudniejszym terenie wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania fizycznego, ale też odpowiedniego sprzętu.

Wyruszenie na leśną ścieżkę w obuwiu przystosowanym do biegania po płaskiej powierzchni może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy też o zmienności warunków atmosferycznych. Jeśli nie chcemy szukać wymówek i zamierzamy trenować przez cały rok, sięgnijmy po modele wodoodporne. Buty są ostatnią rzeczą, na której powinniśmy oszczędzać jeśli chcemy trenować skutecznie i bezpiecznie. Jednorazowy zakup porządnej pary powinniśmy traktować jako inwestycje, nie tylko w nasz komfort, ale przede wszystkim w nasze zdrowie. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − 13 =