Przedszkole – dlaczego warto tam zapisać dziecko?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedszkole to świetne miejsce na rozpoczęcie kolejnego rozdziału w edukacji Twojego dziecka.

Przedszkole to duży krok dla dzieci, ale także duży krok dla rodziców. Będziesz musiał poradzić sobie z lękiem separacyjnym i logistyką związaną z dostarczeniem dziecka do szkoły i z powrotem.

Przedszkole ma jednak wiele zalet. Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć, zanim podejmiesz decyzję o zapisaniu dziecka do przedszkola.

Pomaga dzieciom w nauce umiejętności społecznych

Przedszkole uczy dzieci, jak dogadywać się z innymi, współdziałać z nauczycielami i innymi uczniami oraz przestrzegać zasad obowiązujących w klasie. Umiejętności te pomogą im później odnieść sukces w szkole – zwłaszcza jeśli nadal będą się ich uczyć w wieku 6 lub 7 lat (co zdarza się wielu dzieciom).

Pomaga rozwijać umiejętność czytania

Nauczyciele w przedszkolu pomagają uczniom nauczyć się, jak brzmią litery i jak dopasowują się do dźwięków – to ważny pierwszy krok do nauki brzmienia słów. Przedszkolaki często używają fiszek z literami i innych narzędzi, które pomagają im nauczyć się, jak litery wyglądają i brzmią razem.

Pomaga to budować pewność siebie

Od przedszkolaków nie oczekuje się, że będą wiedzieć wszystko i wszystko rozumieć – zwłaszcza, że ich mózgi w tym okresie życia wciąż się rozwijają! Potrzebują jednak pomocy, aby dowiedzieć się, co jest dla nich najlepsze jako uczniów, w tym strategii uczenia się.

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca do rozwoju, to przedszkole Mokotów, jest miejscem, w którym bez problemu to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kwestia wieku budynków, które nadają się do hydroizolacji
Kwestia wieku budynków, które nadają się do hydroizolacji
Zwykle wilgoć pojawia się w wiekowych budynkach. W Polsce można z powodzeniem znaleźć obiekty wybudowane już w XII wieku, które […]
Co jeść przy siedzącym trybie życia?
Co jeść przy siedzącym trybie życia?
Każdy człowiek posiada swój własny tryb życia. Jeśli zależy nam na cieszeniu się smukłą sylwetką, a nie mamy zbyt wiele […]
Na czym polega frezowanie CNC i czemu zawdzięcza swoją popularność?
Na czym polega frezowanie CNC i czemu zawdzięcza swoją popularność?
Współczesny rynek wyrobów przemysłowych jest niezwykle konkurencyjny. Aby osiągnąć na nim sukces należy nie tylko zaoferować odpowiednio niską cenę, lecz […]