Przedszkole – dlaczego warto tam zapisać dziecko?

Przedszkole to świetne miejsce na rozpoczęcie kolejnego rozdziału w edukacji Twojego dziecka.

Przedszkole to duży krok dla dzieci, ale także duży krok dla rodziców. Będziesz musiał poradzić sobie z lękiem separacyjnym i logistyką związaną z dostarczeniem dziecka do szkoły i z powrotem.

Przedszkole ma jednak wiele zalet. Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć, zanim podejmiesz decyzję o zapisaniu dziecka do przedszkola.

Pomaga dzieciom w nauce umiejętności społecznych

Przedszkole uczy dzieci, jak dogadywać się z innymi, współdziałać z nauczycielami i innymi uczniami oraz przestrzegać zasad obowiązujących w klasie. Umiejętności te pomogą im później odnieść sukces w szkole – zwłaszcza jeśli nadal będą się ich uczyć w wieku 6 lub 7 lat (co zdarza się wielu dzieciom).

Pomaga rozwijać umiejętność czytania

Nauczyciele w przedszkolu pomagają uczniom nauczyć się, jak brzmią litery i jak dopasowują się do dźwięków – to ważny pierwszy krok do nauki brzmienia słów. Przedszkolaki często używają fiszek z literami i innych narzędzi, które pomagają im nauczyć się, jak litery wyglądają i brzmią razem.

Pomaga to budować pewność siebie

Od przedszkolaków nie oczekuje się, że będą wiedzieć wszystko i wszystko rozumieć – zwłaszcza, że ich mózgi w tym okresie życia wciąż się rozwijają! Potrzebują jednak pomocy, aby dowiedzieć się, co jest dla nich najlepsze jako uczniów, w tym strategii uczenia się.

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca do rozwoju, to przedszkole Mokotów, jest miejscem, w którym bez problemu to zrealizujesz.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 9 =