Czy wybór łóżka ma duże znaczenie?

Biorąc pod uwagę fakt, iż średnio śpimy 8 godzin dziennie, łatwo policzyć, że łóżko to miejsce, w którym spędzamy zdecydowanie najwięcej czasu. To właśnie tutaj odpoczywamy, nasz organizm ma szansę zregenerować się i nabrać sił na kolejny dzień. Czy jest to jednak wystarczający dowód na to, by poświęcić czas na odpowiednie dobranie łóżka do naszego kręgosłupa i jego potrzeb? Jakie właściwości powinno mieć łóżko, aby podczas snu było nam komfortowo, a nasze ciało otrzymało odpowiedni poziom wypoczynku?

Wygodne łóżko – dobra inwestycja na lata.

Dobre, wygodne, odpowiednio dopasowane do naszego kręgosłupa łóżko – zdecydowanie jesteśmy to winni naszemu organizmowi. Ciało, które ma możliwość regeneracji się podczas snu, lepiej i sprawniej funkcjonuje w ciągu dnia. Do jednych z najwygodniejszych łóżek, które świetnie współgrają z naszym kręgosłupem należą łóżka kontynentalne. Charakteryzują się one wbudowanym systemem sprężyn, przez co są wyższe niż standardowe łóżka, ale za to niewiarygodnie wygodne. Dopiero na sprężynach umieszczany jest materac, dzięki czemu nasz kręgosłup jest odpowiednio podparty.

Innym rozwiązaniem jest zakup ramy łóżka wraz ze stelażem i materacem. Mogą to być ramy drewniane, tapicerowane, a materac do nich jest dobierany według indywidualnych potrzeb. Szeroki wybór łóżek możemy znaleźć tutaj: https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-TAPICEROWANE/59. Jeśli odpowiednio zadbamy o nasz kręgosłup podczas snu, odpłaci się on nam sprawnym funkcjonowaniem i dobrym zdrowiem przez długie lata.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + 12 =