Jak często serwisować klimatyzację samochodową?

Klimatyzacja samochodowa jest niezwykle użytecznym wynalazkiem, ponieważ zapewnia kierowcy optymalny komfort termiczny niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Niestety jak każdy układ w pojeździe, tak i ona ulega rozmaitym awariom. Stosunkowo powszechną usterką jest w tym przypadku choćby uszkodzony elektromagnes klimatyzacji. Aby skutecznie zminimalizować tego typu problemy, warto regularnie odwiedzać profesjonalny warsztat w celu dokonania kompleksowego przeglądu serwisowego.

Lepiej zapobiegać, niż później wydawać ogromne pieniądze na naprawę

Korzystając na co dzień z klimatyzacji w aucie, bardzo często zapominamy, że wymaga ona serwisowania. Wiele osób przekłada tę czynność na bliżej nieokreśloną przyszłość, co jest ogromnym błędem, ponieważ w razie uszkodzenia omawianego systemu trzeba się liczyć ze znacznym wydatkiem finansowym – nierzadko nawet do kilku tysięcy złotych. Jeśli chodzi o częstotliwość dokonywania przeglądów o charakterze serwisowym, to zazwyczaj wystarczy to robić dwa razy w roku – np. na wiosnę i bezpośrednio przed nadejściem zimy. Zależy to jednak w ogromnej mierze od stopnia eksploatacji układu oraz jego ogólnego stanu technicznego.

Weryfikacji potrzebuje przede wszystkim parownik, który ma tendencję do pochłaniania brudu i szkodliwych dla zdrowia pleśni, grzybów czy drobnoustrojów. Inne popularne usterki to m.in. spadek czynnika chłodniczego (trzeba go uzupełniać minimum raz na lata), pęknięcie chłodnicy, a także uszkodzenie elektromagnesu lub sprzęgła sprężarki. W przypadku konieczności wymiany tego ostatniego elementu model zamienny kupimy np. na https://shop.acauto.pl/pol_m_Sprzeglo-kompletne-776.html.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 − jeden =