Jak przygotować się do fotografii wizerunkowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotografia wizerunkowa to świetny pomysł na zbudowanie wizerunku swojej działalności. Odpowiednie zdjęcie może sprawić, że będziesz wyglądać bardziej profesjonalnie i godnie zaufania.

Fotografia wizerunkowa polega na uchwyceniu odpowiedniego momentu. W tym celu trzeba być cały czas bardzo czujnym i gotowym na ujęcie. Jednym ze sposobów na poprawienie swojej fotografii jest nauka przewidywania właściwego momentu.

Zdobądź dobry aparat

Wiele osób myśli, że może robić zdjęcia za pomocą telefonu lub tabletu, ale to nie jest prawda. Potrzebujesz prawdziwego aparatu z obiektywem i ustawieniami dla różnych typów fotografii. Łatwiej jest uzyskać dobre wyniki z lustrzanki lub aparatu bezlusterkowego niż z modelu point-and-shoot.

Zaopatrz się w dodatkową baterię i kartę pamięci

Nie chcesz, aby bateria padła w połowie sesji, więc upewnij się, że masz przynajmniej jedną dodatkową, w pełni naładowaną baterię. Upewnij się również, że Twoja karta pamięci ma wystarczająco dużo miejsca, aby zapisać wszystkie zdjęcia z sesji!

Naucz się korzystać z trybu ręcznego

Podczas gdy ustawienia automatyczne w aparacie mogą być przydatne dla początkujących, którzy próbują dowiedzieć się, jak działają ich aparaty, poważni fotografowie będą chcieli poznać tryby ręczne, aby mieć pełną kontrolę nad każdym z trzech elementów (przysłona, czas otwarcia migawki i ISO), które składają się na stworzenie wysokiej jakości zdjęcia. W ten sposób, jeśli coś pójdzie nie tak podczas sesji, nie zniszczy to wszystkich Twoich zdjęć!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szkodliwość słodkich napoi gazowanych
Szkodliwość słodkich napoi gazowanych
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że słodkie napoje gazowane są szkodliwe. Wysoka zawartość substancji słodzących, barwników czy konserwantów w […]
Jak należy się obchodzić z wózkiem widłowym i co należy zrobić w razie wszelkich uszkodzeń oraz awarii?
Jak należy się obchodzić z wózkiem widłowym i co należy zrobić w razie wszelkich uszkodzeń oraz awarii?
Wózki widłowe to pojazdy podnośnikowe, których rola w zakładach przemysłowych, magazynach a nawet sklepach jest nieoceniona. Dzięki nim możliwe jest […]
Jak walczyć z cellulitem?
Jak walczyć z cellulitem?
Cellulit bywa wrogiem niemal każdej kobiety, gdyż problem ten dotyka coraz więcej osób, także tych szczupłych i w młodym wieku. […]