Kształt twarzy, a fryzura – jak ją dobrać?

Wybór odpowiedniej fryzury dla Twojego kształtu twarzy jest ważnym elementem Twojego osobistego stylu. Nie wszystkie fryzury wyglądają dobrze na każdym kształcie twarzy, dlatego ważne jest, by wiedzieć, co sprawdzi się w Twoim przypadku.

Twarz kwadratowa

Twarz w kształcie kwadratu jest szeroka na czole i linii szczęki, natomiast policzki są dość wąskie. Jeśli masz taki kształt twarzy, to powinnaś unikać noszenia fryzur, które sprawiają, że czoło wydaje się większe lub zwracają uwagę na kości policzkowe. Powinnaś również unikać noszenia grzywki, ponieważ ta fryzura sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała na jeszcze szerszą. Najlepszym sposobem na podkreślenie wyglądu Twojej kwadratowej twarzy jest wybór fryzury, która złagodzi kąty linii szczęki i szyi za pomocą warstw lub loków.

Okrągła twarz

Jeżeli masz okrągły podbródek, unikaj fryzur, które sprawią, że będzie się on wydawał szerszy lub podkreślą jego pełnię poprzez nadanie mu objętości. Powinnaś również wybierać fryzury, które dodają wysokości Twojej koronie, aby nie nadawać twarzy bardziej okrągłego wyglądu, a także tworzyć szerokość wokół czoła poprzez dodanie objętości dzięki grzywce lub lokom z przodu.

Twarz owalna

Twarz owalna jest zaokrąglona na obu końcach i jest uważana za idealny kształt dla fryzur, ponieważ dobrze uzupełnia każdy rodzaj rysów twarzy, nie sprawiając wrażenia zbyt ciężkiej lub zbyt delikatnej.

Jeśli chcesz zmienić swój wygląd, to fryzjer Poznań, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × jeden =