Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?

Prawnicy są przeszkoleni do obsługi szerokiego zakresu zagadnień prawnych. Większość prawników specjalizuje się w jednym lub dwóch obszarach prawa, takich jak prawo rodzinne lub obrona karna. Inni praktykują ogólne prawo cywilne lub prawo korporacyjne. Niektórzy prawnicy koncentrują się na sprawach dotyczących konkretnych rodzajów sporów, takich jak rozwody lub pozwy o uszkodzenie ciała. Mogą reprezentować swoich klientów w sądzie, negocjować ugody, sporządzać dokumenty prawne i doradzać, jak uniknąć problemów prawnych.

Prawnicy są przeszkoleni w jednym z następujących obszarów:

Prawo biznesowe 

Prawnicy specjalizujący się w prawie gospodarczym rozumieją prawa, które mają zastosowanie do przedsiębiorstw, w tym korporacji, spółek i firm jednoosobowych. Prawnicy ci zajmują się kwestiami związanymi z umowami o pracę, prawami własności intelektualnej i przygotowaniem podatkowym. Mogą oni również być w stanie pomóc w uzyskaniu lub ochronie patentu lub praw autorskich dla Twojego wynalazku lub pracy twórczej.

Prawo karne 

Prawnicy karni reprezentują osoby oskarżone o naruszenie przepisów karnych, takich jak kradzież lub napaść. Reprezentują również ofiary przestępstw, które chcą zwrotu pieniędzy od osoby, która popełniła wobec nich przestępstwo.

Prawo rodzinne 

Prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym doradzają klientom w wielu kwestiach związanych z rodziną, w tym w sprawie rozwodu, ustalenia opieki nad dziećmi i prawa do odwiedzin. W razie potrzeby reprezentują klientów w postępowaniach w sądzie rodzinnym, takich jak procesy rozwodowe lub przesłuchania w sprawach dotyczących opieki nad dziećmi.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy, to kancelaria prawna Kraków, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + 4 =