Najczęstsze usterki rowerów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Im częściej eksplorujemy okolice przy użyciu roweru, tym bardziej narażamy go na różnorodne usterki. Jednak przebita dętka, uszkodzona przerzutka czy zablokowany łańcuch mogą pojawić się w każdej chwili, nawet podczas 15-minutowej przejażdżki lub dojazdu do szkoły czy pracy.

Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, lecz istnieje możliwość zabezpieczenia się przed takimi wypadkami i szybkiej ich naprawy. Dobrze jeśli blisko nas znajduje się serwis rowerowy, jednak nie zawsze mamy szansę z niego skorzystać. Do jakich awarii i problemów dochodzi najczęściej podczas jazdy na rowerze?

Usterka w rowerze – co zrobić?

Większość z nas nie wozi ze sobą podstawowych narzędzi do naprawy, choć to ułatwiłoby sprawę w wielu momentach. Takie elementy jak zapasowe śrubki, taśma czy nawet plastikowe zaczepy będące w stanie naprawić „na chwilę” prawie wszystko są pożądane w rowerowym plecaku. Warto przejrzeć części rowerowe Kross, gdyż w tej kategorii znajdziemy wiele elementów, które dobrze jest posiadać w zapasie.

Niemniej jednak w rankingu usterek o największej częstotliwości prowadzi zdecydowanie przebita dętka oraz zerwany łańcuch. W pierwszym przypadku pomóc może nałożenie łatki, choć nie zawsze jest to proces mało skomplikowany. W drugim, skrócenie łańcucha przy pomocy skuwacza i zamontowanie dodatkowej spinki.

Regularnie przeglądane sklepy rowerowe online pozwolić nam mogą na „złapanie” zniżek na interesujący nas sprzęt, a w konsekwencji jego zakup w o wiele niższej cenie. Jak widać, wożenie ze sobą wielu zapasowych, acz małych akcesoriów może umożliwić nam dalszą jazdę po wystąpieniu usterki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skuteczne nawilżanie ciała i cery – jakie kosmetyki wybrać?
Skuteczne nawilżanie ciała i cery – jakie kosmetyki wybrać?
Niezależnie od typu cery, każda skóra potrzebuje nawilżenia. Jest to niezbędne dla zdrowia i dobrego wyglądu każdego z nas. Niezwykle […]
Szambo – co warto wiedzieć przed montażem?
Szambo – co warto wiedzieć przed montażem?
Każdy dom jednorodzinny musi być podpięty do systemu odprowadzania nieczystości. W najdogodniejszej sytuacji są oczywiście osoby, które mają możliwość bezproblemowego […]
Do czego może się przydać folia stretch?
Do czego może się przydać folia stretch?
Folia stretch znajduje szerokie zastosowanie w firmach kurierskich, spedycyjnych oraz pozostałych, które zajmują się transportem. Wykorzystywana jest również powszechnie na […]