O czym należy pamiętać organizując obozy przetrwania dla młodzieży?

Nauka wielu umiejętności i współpracy w grupie, a także możliwość sprawdzenia się w ekstremalnych sytuacjach – obozy przetrwania przynoszą wiele korzyści, jak też są po prostu prawdziwą przygodą. Organizując takie wydarzenie, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. I poza tym, że warto zadbać o odpowiednie atrakcje, konieczne jest także zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla młodzieży. Od czego więc zacząć?

Lokalizacja –  dala od miasta

Obozy przetrwania mają na celu nauczyć młodzież tego, jak sprostać różnego rodzaju zadaniom w niesprzyjających warunkach. To ogromna szkoła ducha. Wszystkim, którzy brali udział w survivalu z większą łatwością przychodzi rozwiązywanie większych problemów w przyszłości, a także są oni dużo odporniejsi na stres. Pierwszą sprawą, o jakiej należy pomyśleć podczas organizacji takiego obozu jest oczywiście lokalizacja. Najlepiej, żeby było to miejsce znacznie oddalone od miasta. Idealne są wszelkie lasy, gdzie nie ma elektryczności ani żadnych udogodnień, a uczestnicy muszą sami sobie zorganizować przestrzeń.

Wyposażenie – najważniejszy minimalizm

W trakcie obozu przetrwania powinno być zabronione korzystanie z wszelkich nowoczesnych urządzeń, jak telefony i tablety. Należy też uprzedzić młodzież, że na taki wyjazd należy zabrać ze sobą jak najmniej rzeczy – tylko same podstawowe przedmioty. W końcu mają nauczyć się przetrwać w ciężkich warunkach. Nie oznacza to jednak, że uczestnicy mają spać pod gołym niebem, co byłoby dość trudne przy panującej w Polsce pogodzie, gdzie nawet letnie wieczory potrafią być bardzo chłodne. Przydadzą się więc namioty do spania, najlepiej harcerskie, takie jak te, które znajdziemy za pośrednictwem witryny https://turbonamioty.pl/. O resztę uczestnicy będą musieli zadbać sami.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


6 + 10 =