Peruka z włosów naturalnych, a syntetycznych – którą wybrać?

Peruki na dobre opanowały świat mody i stylizacji. Posiadane przed wiele kobiet, promowane przez celebrytki, stają się ozdobą, która przyda się na wiele okazji. Dzięki nim można całkowicie zmienić swój wizerunek, przy okazji chronić swoje własne włosy. Do wyboru mamy peruki naturalne oraz peruki syntetyczne, które wykonywane są z coraz to lepszych materiałów, które dobrze imitują ludzki włos. Przyjrzyjmy się bliżej obu tym rozwiązaniom.

Wersja ekonomiczna – włosy syntetyczne

Jedną z głównych zalet peruki z włosów syntetycznych jest to, że jest tania. Jeżeli więc mamy niewielką sumę pieniędzy, a chcemy zagęścić włosy przed ważnym wydarzeniem, może to być idealne rozwiązanie. Przez niektóre kobiety stosowane jest również tymczasowo, jeżeli np. stosują szampon na porost włosów, a nie chcą długo czekać na efekty. Szukając jednak rozwiązania na dłużej, może to nie być dobrym wyjściem. Peruki takie bywają nietrwałe, a co za tym idzie – pojawia się konieczność częstej wymiany. Mogą również szybko się plątać lub mechacić.

Trwałość i komfort- włosy naturalne

Peruki z naturalnych włosów gwarantują przede wszystkim trwałość. Znaleźć możemy takie, które wytrzymują nawet do 5 lat, dlatego więc, mimo że droższe – jest to wydatek, który się opłaca. Peruka naturalna cechuje się również walorami estetycznymi i zdecydowanie bardziej przypomina prawdziwe włosy. Pasma nie plączą się, a wykonanie fryzury nie jest problemem. Włosy te możemy czesać, modelować, a nawet farbować. Należy jednak pamiętać, że peruka wymaga specjalnej pielęgnacji- należy w tym celu używać odpowiednich kosmetyków nawilżających i preparatów zamykających łuskę włosa.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + 2 =