Psycholog dla dzieci i młodzieży

Wizyta z dzieckiem u psychologa wcale nie musi oznaczać, że ma ono wielkie kłopoty z samym sobą. Psycholog zajmuje się również pomocą w innych kwestiach, np. związanych z życiowymi wyborami. Terapeuta zazwyczaj nie sugeruje wprost rozwiązania problemu, a stara się dotrzeć do pacjenta i uzmysłowić mu jego silne strony. Gdy potrzebujemy takiego wsparcia i szukamy miejsc gdzie pracuje psycholog dziecięcy Poznań będzie dobrym miastem do poszukiwań.

Rozmowa z terapeutą może pomóc w rozwiązaniu wielu dylematów. To między innymi kwestie związane z wyborem szkoły, czy późniejszego zawodu. Już nawet kilka sesji może wydobyć dodatkowe pokłady kreatywności, która pozwoli na lepsze pomysły w dalszym życiu. Takie spotkania są cenne zwłaszcza dla młodzieży, która nie zawsze wie, jakie powinny być jej dalsze kroki w życiu.

Problemy z integracją

Młodsze dzieci także miewają trudności, lecz na nieco innym tle. Zazwyczaj problemem jest kontakt z drugim człowiekiem. Czasami zdarza się, że to rodzice są dla malucha całym światem, a niekoniecznie toleruje on inne osoby z otoczenia. Dziecko może więc wykazywać negatywne zachowania wobec nauczycieli wskutek nadmiernego przywiązania do członków swojej rodziny.

Niekiedy problemem jest też integracja z rówieśnikami w szkole. Niezależnie z jakiego typu trudnościami się zmagamy, warto udać się się do placówki, gdzie dyżuruje psycholog poznań grunwald i okolice dysponują kilkoma takimi miejscami. Zostaniemy zapisani z dzieckiem na kilka sesji i już po kilku z pewnością odczujemy znaczną poprawę.

 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery + 20 =