Seans w domu czy wyjście do kina?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Dynamiczny rozwój nowych technologii wprowadził znaczące zmiany w każdej sferze naszego życia. Wraz z biegiem lat zmienia się sposób, w jaki spędzamy swój wolny czas. Szereg rozrywek dostępnych niegdyś jedynie w miejscach publicznych dziś mamy na wyciągnięcie ręki. Najlepszym przykładem są filmowe seanse, które z powodzeniem mogą odbywać się w domowym salonie. Co sprawia, że obecnie coraz więcej osób woli własną kanapę od wygodnego fotela w sali kinowej? Przedstawiamy czynniki, których wpływ na życie codzienne na zawsze odmienił oblicze kina.

Rodzinna atmosfera

Pierwszą kwestią jest fakt, że wspólne oglądanie filmów sprzyja budowaniu rodzinnej atmosfery. Wyjście do kina, szczególnie dla małych dzieci, jest niesamowitą przygodą. Z drugiej jednak strony wiele z nich nie potrafi odnaleźć się na kinowej sali, gdzie otacza ich tłum ludzi. Dlatego też wielu rodziców – szczególnie w pierwszych latach życia swoich pociech – wybiera seanse w domowym zaciszu. Stres, którym często kończą się wyjścia do kina, zamieniają na relaks we własnym salonie.

Aby ten rodzinny czas był jeszcze bardziej przyjemny, wnętrze to warto wyposażyć w wygodne fotele, które można zamówić przez Internet, na przykład tutaj: https://bostonsofa.pl/fotele-relax-standard. W przeciwieństwie do standardowych modeli kinowych mamy tu do dyspozycji także podnóżek.

Rozwój kinematografii

Wydawałoby się, że rozwój kinematografii przekłada się automatycznie na zwiększenie liczby osób odwiedzających lokalne kina. Sprawa nie jest jednak tak oczywista. Dziś nie tylko filmy pełnometrażowe charakteryzuje wysoka jakość gry aktorskiej czy fabuły. Powstaje coraz więcej seriali, które pod każdym względem dorównują filmom, niekiedy nawet je przewyższają. Nie są one jednak wyświetlane na ekranach sal kinowych. Widzowie natomiast coraz częściej wolą spędzić przed telewizorem lub monitorem kilka godzin na raz, aby obejrzeć cały sezon serialu, niż kupić bilet na dwugodzinny seans.

Łatwiejszy dostęp do dużej liczby filmów

W wyniku rozwoju mediów, szczególnie tych wirtualnych, na internetowym rynku pojawia się coraz więcej platform oferujących filmy na życzenie. W cenie odpowiadającej jednemu biletowi do kina otrzymujemy tu miesięczny dostęp do nieporównywalnie większej liczby filmów oraz seriali, które możemy obejrzeć w dowolnym momencie. Podobne rozwiązania stosują również sieci telewizyjne, które obok tradycyjnej telewizji cyfrowej proponują konsumentom możliwość oglądania filmów na żądanie w cenie abonamentu. Jeszcze kilkanaście lat temu nie byłoby to możliwe bez wizyty w pobliskiej wypożyczalni płyt DVD. Dziś takie miejsca bankrutują. Pamiętajmy jednak, że od momentu kinowej premiery do pojawienia się filmu na wspomnianych platformach upływa często przynajmniej kilka miesięcy. Chcąc być na czasie, nie mamy zatem wyjścia i musimy przekroczyć próg sali kinowej.

Telewizory i monitory na miarę swoich czasów

Wielu z nas doskonale pamięta ogromne telewizory o małych ekranach, które jeszcze w latach dziewięćdziesiątych były symbolem luksusu. Na początku XXI wieku odeszły one jednak w niepamięć. Zastąpiły je modele z płaskimi ekranami, których jakość wzrasta z roku na rok. Dziś bez problemu w dowolnym sklepie elektronicznym kupimy telewizor lub monitor o rozdzielczości 4K. Na korzyść ekranu z sali kinowej wciąż przemawia jednak jego rozmiar.

Komfort i wygoda

Niektórzy fani kinematografii podkreślają wygodę, z jaką ogląda się filmy w kinach. Duże sieci prześcigają się w kwestii wyposażenia i – obok foteli “lotniczych” – coraz częściej goszczą w nich również skórzane kanapy. Wniosek jest jeden – granica pomiędzy salonem a kinową salą stopniowo się zaciera. Kina coraz częściej pragną zaoferować bowiem swoim klientom poczucie domowej atmosfery. Z drugiej strony, salony bardzo łatwo jest dziś zaaranżować tak, by poczuć się w nich jak w kinie. Wiele sklepów internetowych ma w swojej ofercie meble kinowe wyposażone w uchwyty na napoje czy wysuwane stoliki na przekąski.

Takie zestawy można zamówić na przykład na tej stronie: https://bostonsofa.pl/meble-kinowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po ich zakupie ograniczysz wizyty w kinach do minimum.

Oszczędność w dłuższej perspektywie

Inwestycja w dobry sprzęt elektroniczny oraz meble o wysokim komforcie wiąże się ze stosunkowo dużym nakładem pieniężnym. Z tego też powodu duża grupa osób nadal chętnie odwiedza kino, sporadycznie oglądając filmy w domowym zaciszu. Jeżeli spojrzymy jednak na tę kwestię z perspektywy czasu, dojdziemy do wniosku, że środki wydane na telewizor czy kanapę po paru latach się zwrócą. Z kolei cena biletów do kina z roku na rok rośnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą jakich detergentów można wyczyścić firanki w domu?
Za pomocą jakich detergentów można wyczyścić firanki w domu?
Białe lub beżowe firanki to tkaniny, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Materiał, który wisi przez dłuższy czas w oknie, może stracić […]
Jaką sukienkę wybrać na I Komunię Świętą?
Jaką sukienkę wybrać na I Komunię Świętą?
Uroczystość pierwszej komunii świętej jest dniem szczególnie ważnym dla dziecka. Obok przygotowań duchowych konieczne jest również materialne zorganizowanie uroczystości. Duże […]
Jakie są objawy Hashimoto?
Jakie są objawy Hashimoto?
Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje tarczycę. Tarczyca znajduje się u podstawy szyi, tuż nad obojczykiem. […]