Z jakich materiałów wybierać czapki?

Czapki to bardzo praktyczny, ale również problematyczny element garderoby. Trudno jest dobrać odpowiedni model, który nie tylko będzie się ładnie prezentował, lecz także zapewni ciepło naszej głowie. Najważniejszym kryterium wyboru czapki powinien być materiał, z którego jest ona wykonana. Prześledźmy zatem tkaniny, po które powinniśmy sięgać w pierwszej kolejności.

Czasami trudno jest dobrać odpowiednią czapkę do pory roku. W miesiącach letnich pełni ona funkcje głównie dekoracyjne, a także chroni przed słońcem. Z drugiej strony istnieje jednak ryzyko przegrzania. Podobnie sprawy mają się zimą – odpowiednia czapka nie powinna być zbyt cienka, ani zbyt gruba.

Nie powinno nam być w niej zimno, ani gorąco, a właśnie – w sam raz. Zwróćmy zatem uwagę na grubość splotu materiału upatrzonej przez nas czapki w sklepie, jeszcze przed zakupem. Uchroni nas to przed podjęciem pochopnej decyzji.

Naturalne rozwiązania

Natura oferuje nam to, co najlepsze. Nie należy zatem kupować czapek wykonanych ze sztucznych tkanin, gdyż nie zapewnią one odpowiedniej ochrony naszej głowie. Czapki damskie zimowe to nie tylko ozdoba, lecz także ochrona przed odmrożeniami oraz chorobami uszu.

Naturalne materiały, po które powinniśmy sięgać, to bawełna, wełna oraz polar. Zapewniają one ciepło, a przy tym są łatwe w pielęgnacji, gdyż można je prać w pralce. W miesiącach cieplejszych sprawdzą się głównie czapki bawełniane, które są cieńsze, ale nie przestają chronić głowy, której skóra może swobodnie oddychać.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × pięć =