Czy serwis klimatyzacji jest opłacalny?

Każdy system klimatyzacji wymaga regularnego serwisowania. Wielu użytkowników uważa jednak, że są to pieniądze wyrzucone w błoto. Układ będzie bowiem działał poprawnie przez pewien czas, nawet bez regularnych przeglądów. Z czasem jego wydajność znacznie spadnie, pojawią się też problemy natury sanitarnej. W końcu dojdzie jednak do poważnej awarii, która pociągnie za sobą bardzo duże konsekwencje finansowe. Udowadniamy, że koszty serwisu to nie pieniądze wyrzucone w błoto.

Rola czynnika chłodzącego

Podstawowym medium w każdym systemie klimatyzacji jest specjalny gaz. Ma on za zadanie transportować ciepło z pomieszczeń na zewnątrz budynku. To jednak nie jedyne rola. Z czynnikiem zmieszany jest olej, który smaruje wszystkie uszczelnienia oraz sprężarkę. Obniżająca się ilość gazu spowoduje nie tylko spadek wydajności chłodzenia, ale na pewnym etapie doprowadzi do zatarcia kompresora. Pracownicy firmy Waso Klim zalecają kontrolę ilości czynnika oraz oleju przynajmniej raz do roku.

Klimatyzacja a kwestie zdrowotne

Zapewne słyszeliśmy o tym, że układ należy regularnie odgrzybiać. Chodzi konkretnie o parownik, a więc element znajdujący się wewnątrz, który chłodzi powietrze. Skrapla się na nim wilgoć, przez co tworzą się dobre warunki do rozwoju grzybów i bakterii. Jeśli nie będziemy z tym nic robić, w pokojach wyczujemy nie tylko nieprzyjemny zapach, ale możemy także nabawić się problemów z układem oddechowym. To jedno z największych zagrożeń, jakie niesie za sobą zaniedbana klimatyzacja Waso Klim Zabrze to oddział dużej firmy zajmującej się systemami chłodzenia, który może wykonać usługę odgrzybiania. Należy ją przeprowadzać minimum raz na 12 miesięcy, najlepiej podczas dorocznego przeglądu całego systemu.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − piętnaście =