Czy to prawda, że śmiech to zdrowie?

Jak wskazują najnowsze badania naukowe, nie podlega żadnym dyskusjom fakt, że śmiech to zdrowie. To popularne i doskonale znane wszystkim powiedzenie zawiera w sobie dużą cząstkę naukowej prawdy. Bowiem naukowcy nie mają żadnych wątpliwości, że śmiech pozytywnie wpływa na kondycję naszego organizmu.

Większość osób żyje dzisiaj w dużych miastach, międzynarodowych metropoliach, a ich głównym celem jest osiągnięcie sukcesu prywatnego i zawodowego. Presja owego sukcesu, często połączona z wielkimi oczekiwaniami niezwykle łatwo może przerodzić się w silny stres, który jeżeli będzie miał trwały i utrzymujący się charakter, może być bardzo groźny dla naszego zdrowia.

Dlatego każdy moment odstresowania się, rozluźnienia, czy po prostu zwykłego śmiechu, to dla naszego organizmu coś w rodzaju odpoczynku. Organizm odczytuje wtedy z otoczenia zewnętrznego sygnał, że jest bezpieczny i nie musi skupiać się na neutralizowaniu negatywnych skutków stresu. Dlatego wszyscy psychologowie i terapeuci zawsze zalecają jak najwięcej spokoju, odpoczynku i śmiechu, bo to wszystko może mieć dużo lepszy wpływ na nasz organizm, niż setki połykanych tabletek i suplementów diety.

Poza tym śmiech zmusza nasz organizm do skurczu mięśni, co jest swego rodzaju ćwiczeniem i pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy. Dlatego czasami dobra komedia i spokojny wieczór z najbliższymi może mieć dla nas dużo więcej pozytywnych konsekwencji, niż nam się wydaje. Warto więc dużo się śmiać, bo dzięki temu realnie inwestujemy w nasze zdrowie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


sześć + 15 =