Co jeść przy siedzącym trybie życia?

Każdy człowiek posiada swój własny tryb życia. Jeśli zależy nam na cieszeniu się smukłą sylwetką, a nie mamy zbyt wiele czasu na uprawianie aktywności fizycznej, warto szczególnie zadbać o swoją dietę. Siedzący tryb życia, w którym dużą rolę odgrywa zazwyczaj sposób wykonywania przez nas obowiązków zawodowych, niestety sprzyja pojawianiu się nadprogramowych kilogramów. Można temu jednak skutecznie zapobiec. Oto lista produktów, po które warto sięgać komponując posiłki.

Zdrowo i smacznie

Kluczowe będzie oczywiście pożywienie, które dostarczy nam cennych witamin i związków odżywczych, jednocześnie przyspieszając przemianę materii. Nieoceniony okaże się błonnik, który reguluje procesy trawienne. Gdzie go znajdziemy? Między innymi w takich owocach, jak: gruszki, jagody, grejpfruty czy jabłka. Nie brakuje go w ciemnym, pełnoziarnistym pieczywie oraz w pestkach z dyni. Jeśli posiadamy siedzący tryb życia, dobrze będzie zrezygnować z gotowych słodyczy na rzecz znacznie zdrowszych alternatyw.

Dobrym przykładem są niskokaloryczne ciasteczka zbożowe domowej roboty. Nie tylko wyśmienicie smakują ale są także bogate w to, co korzystne dla naszego organizmu. Znakomitym pomysłem będzie korzystanie z ostrej papryczki chili oraz z cynamonu. Te dwie przyprawy zwiększają metabolizm i zmniejszają apetyt. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością wolnego czasu potrzebnego do samodzielnego przygotowywania posiłków, możemy rozważyć skorzystanie z dopasowanego do naszych potrzeb cateringu dietetycznego. Z atrakcyjną ofertą takiej usługi można zapoznać się na stronie kapitan-cook.pl.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × trzy =