Jaka karma będzie najlepsza dla szczeniaka?

Spełniły się wasze marzenia o posiadaniu pieska. Długo wyczekiwany pupil jest już z Wami. Wygląda na trochę przestraszonego, jest malutki, bezbronny, śliczny i puszysty. Nic tylko całymi dniami się do niego przytulać, głaskać go i całować. Ale taki szczeniaczek to ogromna odpowiedzialność. Na początku potrzebuje naszej pomocy, uwagi i opieki. Odstawionym od mleka matki, musimy przede wszystkim zapewnić dobrą karmę, tak, aby mógł szybko i zdrowo rosnąć.

Malutki pyszczek i ogromny apetyt

Pierwsze zęby szczeniaczkom wyrzynają się około 4 tygodnia. Malutkie pieski, które mogą być już odstawione od mamy, mają już mleczne małe, niezbyt ostre ząbki. Nie oznacza to jednak, że mogą jeść wszystko. Na początku karma musi być miękka, dobrze zbilansowana i przyswajalna przez szczeniaczka. Dlatego najlepsze na start będą dla naszego psa karmy mokre, przeznaczone dla szczeniaczków od pierwszych miesięcy życia. Zawierają one swoim składzie dużo białka, witamin i soli mineralnych, które zapewnią naszemu pupilowi prawidłowy rozwój. Karmy mokre dostępne są nie tylko w wielu smakach, ale dostosowane są także do rasy psów. Szeroką ofertę karm mokrych można znaleźć na stronie https://dogomarket.pl/karma-mokra-dla-szczeniat.

Kupując je warto zwrócić uwagę nie tylko na skład, ale na wiek i wagę naszego pieska, tak aby wybrać dla niego idealny produkt. Pamiętajmy o tym, że radosny piesek, to zdrowy piesek. A odżywianie psa zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia jest niezwykle istotne. Wtedy właśnie szczeniaczki nabywają odporność oraz kształtują swój układ kostny. To czy nasz pies będzie zdrowy zależeć będzie od tego, czym go karmimy.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


10 + 4 =