Czym uzdatnić gnojowicę?

Gnojowica jest jednym z podstawowych nawozów naturalnych. Jej prawidłowe zastosowanie jest korzystne dla roślin, a w następnej kolejności dla ludzi. Naturalnie nawożona ziemia wydaje bogate w wartości odżywcze plony. Oprócz dostarczenia roślinom niezbędnych składników, powoduje również poprawę właściwości chemicznych gleby, takich jak jej odczyn.

Co zrobić, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał?

Skład gnojowicy zależy od wielu czynników. Pewnym jest, że powstaje w gospodarstwach rolnych, które zajmują się hodowlą zwierząt. Tego rodzaju nawóz naturalny jest składową kału, moczu, domieszki paszy oraz wody powstałej podczas czyszczenia stanowisk zwierzęcych. Sposób żywienia zwierząt, ich gatunek, wiek oraz sposób chowania określa skład chemiczny gnojowicy, która zazwyczaj się pieni i posiada zanieczyszczenia. Jej skład można wzbogacić preparatem mikrobiologicznym widocznym na stronie https://sklep.bactotech.pl/produkt/agrosanitobac-starter/. Tego rodzaju preparat do gnojówki nie tylko poprawia jej jakość. Ułatwia on wypompowywanie gnojówki ze zbiornika, zmniejsza jej pienienie oraz odór.

Dzięki zawartym w preparacie bakteriom, środek ten upłynnia gnojowice, rozkłada zanieczyszczenia, tym samym poprawiając jej wartość. Jest to środek w 100% bezpieczny dla ludzi oraz środowiska. Ponadto nie powoduje uszkodzeń zbiornika. W ten sposób przygotowany nawóz jest w stanie zapewnić zapotrzebowanie roślin na składniki odżywcze. Dzięki nim szybciej rosną oraz są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 − 7 =