Nowoczesne meble w stylu art deco – jak je ze sobą połączyć?

Właściciela domu można rozpoznać po jego mieszkaniu. Jest to bez wątpienia prawdą. Warto więc zadbać dokładnie o aspekt, jakim jest design mieszkania. O gustach się nie dyskutuje i w tej kwestii najlepiej decydować wedle własnego uznania. Jednym z ciekawszych rozwiązań może okazać się styl art deco, który bez wątpienia znajduje coraz to szersze grono odbiorców.

Czym jest art deco?

Meble w stylu art deco charakteryzują się stylem typowym w latach 30. Sam proces kształtowania się stylu rozpoczął się już przed I Wojną Światową, zaś już w latach 20 przeżywał rozkwit. Warto także dodać, że był to pierwszy styl, który podbił Stany Zjednoczone, a szczególnie Nowy Jork, Moskwę, Szanghaj oraz Tokio. W stylistyce najważniejszą rolę odgrywa geometria.

Najmodniejszymi figurami geometrycznymi wykorzystywanymi do tworzenia mebli był prostokąt oraz okrąg. Cechę charakterystyczną stanowią również graniaste formy o ostrych bądź ściętych kantach. Meble w stylu art deco są najczęściej politurowane. Barwy były zależne od regionu. I tak w Europie dominowały kolory ciemnego oraz jasnego orzechu i czarnego dębu. Jeśli chodzi o USA to tam barwiono je na różne kolory- czerwony, zielony, niebieski itd. Styl art deco miał odzwierciedlać przede wszystkim elegancję i kosztowność. Meble art deco były dekorowane złoceniem. Niekiedy zdarzało się, że meble czerpały garściami ze stylu klasycystycznego. Były to głównie krzesła, fotele oraz kanapy. Niezwykle charakterystyczną cechą dla stylu art deco była budowa mebli do spania i siedzenia. Były one oprawione w półki i szafeczki.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście + osiemnaście =